Opublikowano Dodaj komentarz

Białe meble do salonu – eleganckie i efektowne wnętrza nowoczesne

Białe meble do salonu

Biel w aranżacji wnętrz kojarzy się ze światłem i czystością. Chętnie stawia się na nią w rozmaitych aranżacjach. Ściany pokrywa się białą farbą, a do pomieszczeń wprowadza się białe meble o ciekawej formie.

Czy rzeczywiście białe meble do modnych wnętrz to dobra opcja? Kiedy warto wybrać właśnie takie wyposażenie do salonu, jak białe szafy lub meblościanki? O tym, dlaczego wybrać białe meble do pokoju dziennego, napiszemy poniżej.

Nowoczesne białe meble do salonu – co je wyróżnia?

Białe meble do salonu to tak naprawdę rozwiązanie, które towarzyszy nam już od wielu lat. Oczywiście, w zależności od danej tendencji stylistycznej, przybierają one nieco inne formy. Można bowiem mówić o rozwiązaniach bardziej dekoracyjnych lub o wyposażeniu minimalistycznym. Dzięki tak szerokiemu spektrum, każdy jest w stanie znaleźć białe meble do pokoju dziennego, które optymalnie wpiszą się w aranżację.

Białe meble bywają wykorzystywane na wiele sposobów. Niekiedy stanowią pojedynczy akcent, jak na przykład pojemna, nowoczesna komoda do salonu. Innym razem stawia się na bardziej kompleksowe wyposażenie, w całości utrzymane w tej samej tonacji.

Szczególnym przypadkiem są niezmiernie obecnie popularne aranżacje monochromatyczne, w których nie tylko stosuje się białe meble, ale także wpisuje się je w przestrzeń zdominowaną przez tylko ten jeden kolor.

Nowoczesny pokój dzienny – dlaczego skorzystać z białych mebli do salonu?

Z czego wynika tak duża popularności białych mebli do salonów? Dlaczego tak wiele osób wykorzystuje takie pojedyncze elementy wyposażenia lub stawia na całe białe zestawy mebli do pokoju dziennego?

Białe meble do salonu stosuje się z wielu powodów. Przede wszystkim jest to typ wyposażenia, który sprawia, że pomieszczenie wydaje się czystsze i bardziej uporządkowane. W wielu przypadkach jasne kolory sprawiają, że nawet niewielkie wnętrze zyskuje nieco przestronności. Trudno się zatem dziwić, że białe meble często trafiają do niewielkich salonów, a nawet używa się ich jako praktycznego wyposażenia na małych poddaszach.

Białe meble do salonu to rozwiązanie uniwersalne. Biel jest przecież neutralnym kolorem, który łatwo połączyć z różnymi zestawami kolorów, by uzyskać ciekawą i elegancką aranżację, o sporych walorach estetycznych. A przecież właśnie taki powinien być nowoczesny modny pokój dzienny.

Do jakich aranżacji można wybrać białe meble pokojowe?

Jak już wspomnieliśmy białe meble do salonu to rozwiązania niezmiernie uniwersalne i ponadczasowe. Właśnie w tym kolorze wykonuje się rozmaite kolekcje modnego wyposażenia do pokojów dziennych. W jakich aranżacjach warto postawić na zestawy mebli w odcieniu bieli?

Styl minimalistyczny – prostota i geometria mebli w bieli do salonu

W stylu minimalistycznym chętnie wykorzystuje się białe meble do salonu i innych pomieszczeń, jak choćby kuchnia lub sypialnia. Wyposażenie produkuje się z drewna, płyty lub metalu, pomalowanych na biały kolor. Ich powierzchnia jest gładka, nie występują na nich nadmierne ozdoby.

Dekoracyjność białych mebli minimalistycznych tkwi w ich prostocie oraz ciekawej formie, która stanowi ich podstawowy atut estetyczny.

Często w tym stylu stawia się na stonowane przestrzenie, nawet w wydaniu hi-tech. Niejednokrotnie styl minimalistyczny to aranżacje monochromatyczne w jednorodnych, jasnych odcieniach, w których wszystkie sprzęty utrzymuje się w tym samym kolorze, zarówno szafy, komody, regały i meblościanki, jak nawet doniczki, dodatki i szafki RTV.

Styl skandynawski do nowoczesnego białego pomieszczenia – praktyczna biel i naturalne dodatki w salonie

Z białych mebli do salonu chętnie korzysta styl skandynawski, w którym również wybór kolorów jest mocno ograniczony. Jako podstawę dla mebli pokojowych uznaje się właśnie barwy neutralne, jak biel lub szarość. Przełamuje się je jednym zdecydowanym akcentem, na przykład w zieleni albo fiolecie, które dodają przestrzeni więcej pozytywnej energii.

Oprócz wyposażenia w takich odcieniach chętnie stawia się na elementy z naturalnych surowców, jak kamień lub drewno, które dodają sporo ciepła i przytulności do wnętrza salonu.

Inne oblicze nowoczesności do modnych wnętrz – wybór białych mebli do salonu w stylu prowansalskim

Minimalistyczne i mocno zgeometryzowane białe meble pokojowe to jednak nie jedyna opcja do modnej przestrzeni salonu. Jeśli nie przepada się za nowoczesnym ascetyzmem, a pragnie się ciekawie zaaranżować pomieszczenie w odcieniu bieli, warto wybrać aranżację w stylu prowansalskim.

Również w takich przestrzeniach biały kolor odgrywa pierwsze skrzypce. Farbą w tym odcieniu pokrywa się krzesła i stoliki kawowe, komody, a niekiedy nawet deski podłogi. W tym przypadku nie dąży się jednak do sterylnej, gładkiej, wypolerowanej powierzchni. Meble do salonu w bieli mogą być poprzecierane lub wręcz nadgryzione zębem czasu, co tylko dodaje im uroku i charakteru.

Białe meble do salonu – ciekawe i ponadczasowe aranżacje a modne zestawy mebli

Od wyboru odpowiednich kolorów mebli do salonu zależy nastrój w danym pomieszczeniu. Wyposażenie do wnętrza w odcieniu bieli to opcja ciekawa i niezmiernie praktyczna. Nawet jeśli postawi się na skrajnie nowoczesne białe komody i szafy, można uzupełnić je dodatkami w innych kolorach, by uzyskać indywidualną przestrzeń – funkcjonalną i piękną.

Biel to bowiem uniwersalna, ponadczasowa baza, z której warto korzystać, by stworzyć coś własnego. A jak zdążyliśmy pokazać – nawet białe meble potrafią być bardzo różnorodne i oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *