Opublikowano Dodaj komentarz

Biurko do pokoju dziecka – czym się kierować przy zakupie?

Biurko do pokoju dziecka

Pokój dziecka spełnia równocześnie kilka kluczowych ról. U najmłodszych w głównej mierze służy do odpoczynku i zabawy. U nieco starszych przydaje się także jako miejsce do odrabiania zadań domowych lub samodzielnej nauki.

Do tych ostatnich celów niezbędne jest odpowiednie biurko dla dziecka. Jak wybrać idealne, aby zapewniało komfort i bezpieczeństwo podczas siedzenia? O tym napiszemy poniżej.

Biurka dla dzieci – przestrzeń do pracy i zabawy

Nie da się zbudować praktycznej przestrzeni dla maluchów bez zadbania o funkcjonalne i przyjemne dla oka meble. Powinny one gwarantować bezpieczeństwo oraz tworzyć wygodną przestrzeń do pracy. Zwłaszcza gdy ma się w domu młodego ucznia, który musi dzielnie odrabiać prace domowe.

Do tego niezbędne jest biurko do pokoju dziecięcego. Jest to niezmiernie praktyczny mebel, służący tak naprawdę nie tylko do pracy. Przydaje się także do zabawy. Dzieci mogą przy nim wygodnie czytać, malować lub zajmować się innymi zadaniami.

Biurko do pokoju dziecięcego – wielkość i kształt

Podstawowym parametrem, na który zwraca się uwagę, podczas poszukiwań biurka dla dzieci, jest oczywiście wielkość mebla. Powinna być ona dopasowana do potrzeb małego użytkownika.

Standardowe biurko, nie tylko do pokoju dziecięcego, ma wymiary: 90 cm (głębokość) x 120-150 cm (szerokość) x 75 cm (wysokość).

Gdy wybiera się biurka dla dzieci, trzeba jednak wybrać model, który pozwala na komfortowe siedzenie. Jeśli nie chce się wymieniać wyposażenia do pokoju dziecięcego co kilka lat, warto zdecydować się na biurko o regulowanej wysokości, które rośnie razem z małym użytkownikiem. Rozmiar blatu powinien pozwalać na pomieszczenie wszystkich niezbędnych akcesoriów, w tym na przykład komputera.

Kształt biurka bywa różny. Spotyka się biurka prostokątne i kwadratowe. Cieszą się one największą popularnością. Oprócz nich pojawiają się konstrukcje narożne, pozwalające na optymalne wykorzystanie nawet bardzo niewielkiej przestrzeni.

Biurko dla dziecka trzeba dopasować do dostępnego miejsca w pokoju, wieku użytkownika, ale też i indywidualnych potrzeb. Nieco inaczej powinno przecież wyglądać biurko małego artysty, a inaczej zdolnego majsterkowicza lub programisty. Warto wybrać model wyposażony w przynajmniej kilka szuflad lub zdecydować się na dodatkową szafkę lub półki, na której zmieszczą się wszystkie potrzebne rzeczy, w tym sprzęty szkolne i akcesoria komputerowe.

Biurko dziecięce i młodzieżowe – z czego powinno być wykonane?

Nowoczesne biurko dziecięce powinno być trwałe i odporne na uszkodzenia – będzie przecież intensywnie eksploatowane przez długi czas. Warto zatem stawiać na modele z trwałych materiałów.

Wiele biurek wytwarza się z drewna lub płyty. Sporą popularnością cieszą się modele z metalu, o skrajnie prostej formie. Każdy model, jego design i kolor, powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia, aby stworzyć funkcjonalną i piękną przestrzeń do wszystkich zadań, przyjemności i obowiązków.

Biurko dla dziecka do nauki i zabawy – lokalizacja w pokoju najmłodszych

Biurko dziecięce trzeba tak ustawić w pokoju dziecięcym, aby zapewnić optymalną ilość światła. Świetnym rozwiązaniem jest ustawienie go przodem do okna. Dzięki temu wykorzystuje się światło dzienne, najlepsze dla ludzkiego wzroku. Tak tworzy się idealne warunki do pracy w ciągu dnia oraz znacząco zmniejsza zużycie energii elektryczne.

Na biurku dziecka musi znaleźć się lampka stołowa, dająca światło zadaniowe. Pozwala to na zbudowanie bezpiecznych warunków do pracy i zabawy, również wtedy, gdy nie można liczyć na światło dzienne.

Wybór biurka dla dzieci – inne elementy wyposażenia

Jeśli szuka się dla dziecka biurka, które będzie w pełni wygodne i bezpieczne, trzeba zadbać o inne sprzęty. Szczególnie ważne jest na przykład krzesło do biurka. Jego wysokość powinna być dopasowana do potrzeb malucha oraz oczywiście wysokości blatu. Warto szukać modeli profilowanych, wyposażonych w podłokietniki oraz regulację wysokości. Zapewnia to prawidłową postawę nawet podczas dłuższego siedzenia przy biurku.

Biurko do pokoju dziecka – miejsce do pracy i zabawy dla młodszych lub starszych uczniów

Wybór mebli do pokoju dziecka zależy od wielu kwestii. Trzeba zwracać uwagę na estetykę, kolor i funkcjonalność wszystkich produktów. Należy dopasować meble do możliwości danej przestrzeni oraz do upodobań małego użytkownika. Wybiera się konstrukcje odpowiedniej wysokości, z właściwą ilością szuflad oraz wystarczającą przestrzenią do pracy.

Biurko jest szczególnie ważne. To przy nim dziecko będzie odrabiało zadania domowe, uczyło się i spędzało czas na zabawie. Warto zatem zadbać o to, żeby mogło to robić wygodnie i w pełni bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *