Opublikowano Dodaj komentarz

Designerskie stoliki kawowe do salonu – w poszukiwaniu ideału

designerskie stoliki kawowe

W przestrzeni rekreacyjnej w każdym domu nie da się obyć bez wygodnych mebli wypoczynkowych. Oprócz sofy i foteli, niezbędny jest także stolik kawowy lub praktyczna ława.

Na rynku można spotkać sporo prostych i nowoczesnych rozwiązań. To jednak nie jedyne opcje, na które warto się zdecydować. Coraz więcej osób szuka bowiem nietypowych form, a designerskie stoliki kawowe trafiają do kolejnych domów, stając się w nich użytkowymi dziełami sztuki.

Na co zwracać uwagę, gdy chce się wprowadzić do salonu lub sypialni designerski stolik kawowy? O tym przeczytacie poniżej.

Designerskie stoliki kawowe – rozwiązanie nie tylko dla miłośników awangardy

Bez stolika kawowego trudno wyobrazić sobie salon lub kącik wypoczynkowy w sypialni. Te praktyczne meble stanowią bowiem nieodzowny dodatek do foteli i sofy, w miejscach przeznaczonych do rekreacji.

Stoliki służą jako miejsce do odkładania rozmaitych przedmiotów. Przydają się na przekąski i napoje podczas spotkań towarzyskich. Na nich układa się efektowne dekoracje, które podkreślają nastrój i charakter pomieszczenia. Warto również zauważyć, że same w sobie ławy i stoliki kawowe potrafią dekorować, zwłaszcza gdy wybierze się ciekawe i oryginalne modele designerskie.

Oryginalny, nowoczesny stolik kawowy wcale nie musi trafiać wyłącznie do pomieszczeń o awangardowym wyrazie. Niekiedy ten stosunkowo niewielki mebel potrafi zbudować lub odmienić klasyczną przestrzeń, nadając jej pięknego wyrazu.

Nowoczesne stoliki kawowe – z czego się je wykonuje?

Designerskie stoliki kawowe to konstrukcje wychodzące poza ramy standardowego myślenia o meblarstwie. Z tych też względów nowoczesne stoliki wyróżniają się niezmiernie oryginalną formą i wzornictwem. Produkuje się je z rozmaitych materiałów, a niektórych z nich próżno szukać w klasycznych modelach.

Z czego może być zatem zrobiony designerski stolik kawowy do salonu? Podstawą bywają oczywiście tradycyjne surowce, jak drewno lub metal, zastosowane jednak w innowacyjny sposób. Designerzy, którzy tworzą nowoczesne stoliki kawowe, niejednokrotnie używają ich w dość nietypowy sposób. Dużą popularnością cieszą się na przykład stoliki kawowe z surowego drewna, z widoczną fakturą i rysunkiem słojów, lub nawet stoliki kawowe okrągłe, wycięte z całego całego pnia.

Drewno bywa łączone z innymi tworzywami. Do wnętrz eko lub urban jungle chętnie wprowadza się stoliki z surowych bali drewna, połączonych z żywicą, barwioną na rozmaite kolory, co daje oryginalne efekty dekoracyjne.

Ciekawą grupę produktów do modnych aranżacji stanowią stoliki metalowe, wyposażone w szklane blaty. Szkło bywa bezbarwne lub w rozmaitych, modnych kolorach. To piękne i stylowe uzupełnienie wnętrz minimalistycznych lub industrialnych.

Nie można również zapominać o szerokiej kategorii stolików wykonanych w całości z tworzywa sztucznego, niekiedy nawet w formie całościowego odlewu. Zazwyczaj stosuje się je we wnętrzach nowoczesnych i hi-tech. Takie designerskie stoliki kawowe do salonu mają najczęściej skrajnie uproszczoną, geometryczną formę.

Nie tylko design, czyli na co zwracać uwagę, gdy wybiera się nowoczesny stolik kawowy?

Stoliki kawowe nowoczesne produkuje się w zasadzie we wszystkich popularnych stylach – od nurtów skandynawskich, do glamour. Dzięki temu można znaleźć stolik kawowy w zasadzie do każdej przestrzeni.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie sam design się liczy. Nawet jeśli znalazło się szczególnie efektowny stolik, który od razu przypadnie do gustu, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Stolik kawowy to niestety nie sztuka dla sztuki a mebel użytkowy. Z tego powodu zawsze musi wyróżniać się funkcjonalnością. Konstrukcje, nie gwarantujące miejsca do odłożenia przedmiotów, mające za mały blat lub przeszkadzające w swobodnym przemieszczaniu się, nie stanowią najlepszej opcji do salonu.

Powinno się wybrać elegancki i nowoczesny stolik, który jest nie tylko ciekawy wizualnie, ale też funkcjonalny. Na wygodę korzystania ze stolika lub ławy składa się kilka elementów. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czy mebel ma służyć wyłącznie jako stół, czy także przyda się w roli wygodnego schowka do przechowywania podręcznych drobiazgów. W tym drugim przypadku trzeba szukać konstrukcji z półkami lub szufladami. Jeśli okazjonalnie przyjmuje się w salonie większą liczbę gości, można pokusić się o oryginalne stoliki kawowe z wysuwanymi blatami (ze szkła, drewna lub tworzywa sztucznego).

Dodatkowo kształt (formy kwadratowe, prostokątne, podłużne) i wielkość stolika powinny być dostosowane do poziomu siedzisk, wielkości mebli oraz samego pomieszczenia, by gwarantować wygodę siedzenia oraz swobodę przechodzenia wokół stolika.

W końcu stoliki kawowe nowoczesne muszą się dobrze komponować z pozostałymi elementami, wpisując się w jednorodną wizualnie aranżację lub stanowiąc awangardowy detal, przykuwający wzrok.

Stoliki kawowe nowoczesne i designerskie – sposób na ciekawe urządzenie wnętrza

Niby stolik to mała rzecz, a potrafi zrobić wielkie wrażenie. Szklane, drewniane lub z tworzywa stoliki kawowe nowoczesne to takie meble, które potrafią odmienić wygląd całego salonu. Ich design powinno się dopasować do preferencji oraz aranżacji całego domu. Wówczas niewielki stolik nie tylko spełni swoją rolę praktyczną, ale też stanie się efektowną dekoracją, na której każdy z przyjemnością zawiesi oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *