Opublikowano Dodaj komentarz

Garderoba do przedpokoju z szafą – jak dobrać meble?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wkracza się po przekroczeniu progu domu lub mieszkania. To także miejsce, w którym przechowuje się rozmaite przedmioty, w tym oczywiście odzież, buty i akcesoria.

Dlatego w każdym przedpokoju powinna znaleźć się odpowiednia szafa, która pozwoli na uporządkowanie wszystkich przedmiotów. Jaki mebel powinien trafić do małego przedpokoju, a jaki wykorzystać, gdy tworzy się odrębną garderobę w przedpokoju? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Urządzanie w przedpokoju garderoby – dlaczego warto?

W przedpokoju przechowuje się rozmaite większe lub mniejsze przedmioty. Dlatego wiele osób zwraca uwagę na to, by znalazły się w nim praktyczne meble, które pozwalają przechowywać ubrania, buty, dodatki w jednym miejscu. Bywa to bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli w tej przestrzeni umieszcza się głównie odzież wierzchnią, którą zakłada się przed wyjściem na zewnątrz.

W tej części domu chętnie ustawia się także inne zestawy mebli, służące do magazynowania choćby przedmiotów, na które z różnych względów zabrakło miejsca w innych częściach domu.

Można zatem rzec, że przedpokój staje się przede wszystkim przestrzenią do przechowywania rozmaitych rzeczy. Równocześnie jednak ma zachęcać do wejścia do domu lub mieszkania. Stąd dobrej jakości meble, w tym zwłaszcza szafy, półki do przechowywania butów i rozmaite regały pozwalają na uporządkowanie przestrzeni, by mogła jak najlepiej służyć wszystkim domownikom.

Garderoba w przedpokoju czy szafa wyposażona w drzwi przesuwne?

Wybierając garderobę do przedpokoju, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba już na wstępie podjąć decyzję, co w tym miejscu będzie przechowywane. Inaczej bowiem planuje się garderobę tylko na odzież wierzchnią i obuwie, a inaczej pomieszczenie stanowiące główną garderobę, do której trafiają wszystkie ubrania.

Równie ważne jest dopasowanie garderoby do możliwości konkretnej przestrzeni. Jeśli da się wyodrębnić z przedpokoju odrębną strefę, która ma pełnić rolę tylko garderoby, bez trudu da się w niej zmieścić całe zestawy mebli, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jeżeli natomiast próbuje się zmieścić garderobę w wąskim przedpokoju, lepiej postawić na pojemne szafy wnękowe z przesuwnymi drzwiami, by jak najbardziej zaoszczędzić cenne miejsce. W ich wnętrzu warto ustawić specjalne kosze, które pozwolą uporządkować wszystkie przedmioty.

Można spotkać szafy i garderoby do przedpokoju, które wykonano z rozmaitych materiałów, jak drewno lub płyta laminowana. Każde z nich wyróżnia się nieco innymi parametrami i wytrzymałością.

Garderoba w małym przedpokoju – jaki styl wnętrzarski wybrać?

W małym przedpokoju, w którym zamiast oddzielnej garderoby ustawia się pojemną szafę, warto stawiać na style minimalistyczne. W wąskich korytarzach jasne meble o prostej, zgeometryzowanej formie, pozbawionej nadmiernych dekoracji, sprawdzają się najlepiej.

Dodatkowo do wąskich przestrzeni warto wykorzystać szafy z drzwiami przesuwnymi z pełnowymiarowym lustrem. Nie dość, że pozwolą skontrolować strój i fryzurę tuż przed wyjściem z domu, to na dodatek optycznie powiększą przestrzeń.

Elegancka pełnowymiarowa przestrzeń na odzież – zakup garderoby

Jeśli natomiast nie ogranicza nas mały przedpokój, można zdecydować się na niemal wszystkie dostępne obecnie style wnętrzarskie – od modnych aranżacji minimalistycznych, po efektowne przedpokoje z garderobą w stylu vintage lub glamour.

Do każdego z pomieszczeń powinno się dobrać odpowiednie meble, by garderoby do przedpokoju były w pełni funkcjonalne, wygodne i wpisywały się w spójną wizualnie aranżację.

Garderoba do przedpokoju z szafą – funkcjonalne i stylowe wnętrze

Garderoba w przedpokoju, pojemne szafy i szafki z szufladami to sposób na zachowanie porządku w odzieży oraz zwiększenie funkcjonalności pomieszczenia i całego domu. Warto zadbać o to, by meble do przechowywania płaszczy, obuwia, szalików czy czapek równocześnie były funkcjonalne oraz dekorowały przestrzeń. Dzięki temu przedpokój staje się pełnoprawnym elementem stylistycznym dobrze zaprojektowanego domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *