Opublikowano Dodaj komentarz

Idealny zestaw mebli wypoczynkowych – najważniejsze cechy

Idealny zestaw mebli wypoczynkowych – najważniejsze cechy

Nie da się zbudować funkcjonalnego salonu, jeśli nie zadba się o odpowiednie meble wypoczynkowe. To one znajdują się w centrum przestrzeni do relaksu, gwarantując komfort oraz tworząc miejsce do przyjmowania gości.

Co to jednak tak naprawdę znaczy, że meble do salonu mają być „odpowiednie”? Pod tym określeniem kryje się szereg cech, których oczekuje się od foteli i sof do pokoju dziennego. Które z nich są najważniejsze? Kilka wskazówek, czym się kierować podczas poszukiwań wyposażenia, zaprezentujemy poniżej.

Zestaw mebli wypoczynkowych do salonu – co zawierają?

Dostępne na rynku zestawy wypoczynkowe mogą być zbudowane z mocno zróżnicowanych elementów. Zazwyczaj w skład kompletu wchodzą praktyczne meble do siedzenia – mogą to być na przykład fotele, pufy lub kanapy, oraz ławy i stoliki kawowe.

Kolorystyka i stylistyka mebli wypoczynkowych powinna być ściśle powiązana z całościową aranżacją przestrzeni. Do salonów w stylu retro warto wykorzystać rozbudowane i ozdobne meble, tapicerowane tkaniną w dekoracyjne wzory. W minimalistycznych i nowoczesnych pokojach dziennych lepiej sprawdzają się zgeometryzowane narożniki i fotele w jednym kolorze.

Oczywiście na komplet wypoczynkowy składa się różna liczba mebli – zależy to najczęściej od charakteru i wielkości wnętrza, do którego mają one trafiać.

Komfortowe zestawy wypoczynkowe – sofa czy fotel w modnych wnętrzach?

Komfortowe zestawy wypoczynkowe – sofa czy fotel w modnych wnętrzach?

Podstawowym dylematem, przed którym stają osoby, poszukujące mebli wypoczynkowych do salonu, jest decyzja, czy lepiej kupić wygodny fotel, czy raczej praktyczne sofy lub narożniki. Który typ produktów jest bardziej funkcjonalny?

W niewielkich salonach lepiej oprzeć zestawy wypoczynkowe na kompaktowych i ustawnych fotelach, dzięki którym przemieszczanie się we wnętrzu nie będzie utrudnione.

Kanapy i narożniki lepiej sprawdzają się w nieco większych pomieszczeniach. Warto postawić na nie we wnętrzach, z których każdego dnia korzysta kilka osób – zapewniają bowiem wygodne siedzenie dla wszystkich użytkowników.

Przewagą sofy jest również możliwość zakupu mebla z funkcją spania. Dzięki temu kanapa nadaje się do używania jako dodatkowe łóżko, na przykład gdy goście zechcą zostać na noc.

Nowoczesne komplety wypoczynkowe – najważniejsze cechy wyposażenia do salonu

Nowoczesne zestawy wypoczynkowe muszą być przede wszystkim wygodne. Dlatego też najczęściej składają się one z miękkich mebli tapicerowanych, które gwarantują przyjemność siedzenia lub spania. Wyposażenie, które ma zapewniać komfort siedzenia przez dłuższy czas, powinno być odpowiednio miękkie. Sofy i narożniki z funkcją spania zazwyczaj są nieco twardsze, choć również przy nich należy znaleźć złoty środek, by wypoczynek na nich w ciągu dnia nie powodował dolegliwości bólowych.

Jeżeli chce się zwiększyć wygodę siedzenia, warto wzbogacić komplety wypoczynkowe o tapicerowane podnóżki, które bez trudu można nabyć w zestawie z pozostałymi meblami.

Komplety wypoczynkowe powinny być pokryte trwałym materiałem (tkanina lub skóra), który bez trudu przetrwa długofalowe, codzienne użytkowanie. Jeśli ma się wśród domowników zwierzęta lub małe dzieci, lepiej unikać produktów z materiałów łatwych do zaciągnięcia lub roztargania, a także trudnych do utrzymania w czystości.

Cały zestaw wypoczynkowy powinien składać się z elementów dopasowanych do siebie wyglądem i wielkością. Fotele, kanapa lub pufy muszą być w zbliżonej lub współgrającej kolorystyce. A wysokość stolika ma pokrywać się z wysokością siedzisk. W ten sposób buduje się przestrzeń przyjemną w odbiorze oraz w pełni funkcjonalną.

Zestawy wypoczynkowe najczęściej nawiązują wyglądem do pozostałych elementów wyposażenia, jak choćby szafy i komody do salonu. Bez trudu zatem można znaleźć nowoczesne i praktyczne komplety wypoczynkowe w najmodniejszych stylach aranżacyjnych – od rozwiązań klasycznych, przez minimalistyczne, aż do mebli retro.

Komplet wypoczynkowy – estetyczne i funkcjonalne meble do salonu

Zestawy wypoczynkowe stanowią centrum każdego pokoju dziennego. To na nich można rozkoszować się relaksem po pracy lub spędzać czas z rodziną. Bywają również bardzo przydatne, gdy w domu pojawiają się goście.

Idealne meble wypoczynkowe stanowią połączenie komfort siedzenia (lub leżenia) z trwałością i ciekawym designem. Skoro bowiem są jednym z największych elementów wyposażenia salonu, powinny przykuwać wzrok i stawać się gustowną dekoracją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *