Opublikowano Dodaj komentarz

Komody do przedpokoju – jak wybrać odpowiednie meble do domu?

komody do przedpokoju

Urządzanie domu stanowi często wielkie wyzwanie, ale też bywa ciekawą przygodą. Pozwala obudzić kreatywność i stworzyć indywidualną przestrzeń, w pełni dopasowaną do własnych upodobań i potrzeb.

Zazwyczaj większość osób, planujących aranżację domu lub mieszkania, koncentruje się na wyborze mebli do salonu, sypialni lub kuchni. Najczęściej zapominają o takich przestrzeniach, jak choćby przedpokój. A to spory błąd – przedpokój to bowiem pierwsze pomieszczenie, które wita mieszkańców i gości zaraz po przekroczeniu progu.

Jednym z najważniejszych rodzajów wyposażenia do przedpokoju są komody. Jak zatem wybrać nowoczesne komody do przedpokoju oraz na co szczególnie zwrócić uwagę podczas poszukiwań w sklepach? Kilka wskazówek podamy w dzisiejszym artykule.

Nowoczesna komoda na przedpokój – praktyczne, wielozadaniowe meble do domu

Przedpokój to niezmiernie ważna przestrzeń w każdym domu. Łączy funkcję przechowywania różnych przedmiotów oraz miejsce otwierające się w zasadzie na wszystkie inne pomieszczenia. Musi być zatem pojemny (nawet jeżeli metraż nie pozwala na wprowadzenie do niego wielu sprzętów), funkcjonalny, a także pięknie się prezentować.

Do tego celu wykorzystuje się rozmaite meble. Jednymi z najważniejszych są przede wszystkim komody do przedpokoju. Ich forma bywa mocno zróżnicowana. Na jaki typ najlepiej postawić? Kilka szczególnie popularnych i lubianych przez klientów rozwiązań opisujemy poniżej.

Komody do przedpokoju – wielkość dostosowana do przestrzeni

Komody do przedpokoju mogą przybierać rozmaite formy. Typ zastosowanego mebla w głównej mierze zależy od dostępnej przestrzeni i potrzeb. W przypadku ciasnych wnętrz przydaje się na przykład wąska komoda do przedpokoju.

W przestronnych wnętrzach zamiast małych mebli można sobie natomiast pozwolić na obszerne i wieloelementowe komody, w których bez trudu schowa się większość przedmiotów, które pragniemy mieć pod ręką, ale nie chcemy ich specjalnie eksponować.

Oprócz tego istnieje też szereg innych parametrów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli pragnie się znaleźć idealny mebel do modnego i praktycznego wnętrza. Jaki zatem typ komody do przedpokoju najlepiej wybrać i czym się kierować?

Wielkość mebla – szerokie i wąskie komody do przedpokoju

Gdy wybiera się nowoczesne komody należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich wielkość. Najważniejsze parametry takie, jak głębokość, wysokość i szerokość dopasowuje się do dostępnej powierzchni.

Szczególnie wymagające pod tym względem są małe przedpokoje. Mała głębokość komody bywa ważna w wąskich przedpokojach, w których zbyt duże gabaryty mebla mogłaby utrudniać przemieszczanie się. Warto zwracać uwagę na to, czy otwieranie szuflad nie koliduje z drzwiami do salonu, kuchni lub innych pomieszczeń.

Ilość i wielkość szuflad ma znaczenie – nowoczesne komody do przedpokoju

Popularne komody bywają mocno zróżnicowane pod względem wielkości oraz formy. Niektóre mają podłużne, szerokie szuflady, inne składają się z większej ilości małych szufladek. Wybór konkretnej konstrukcji zależy oczywiście od upodobań.

Jeśli potrzebujemy wąskie komody do przedpokoju, w których mają się zmieścić rozmaite akcesoria, jak czapki, szaliki i rękawiczki, to warto postawić na modele z większą ilością niewielkich szuflad. Jeżeli natomiast chcemy schować buty, lepiej sprawdzają się modele podłużne.

Niektóre rodzaje produktów miewają też otwarte półki. Można na nich ułożyć rozmaite przedmioty, które pragniemy mieć pod ręką przed wyjściem z domu.

Styl komody i szafy – najmodniejsze rozwiązania do przedpokoju

Przedpokoje to część domu, która nie powinna być odseparowana od pozostałych wnętrz. Należy zatem zadbać o to, żeby zaaranżować wszystkie pomieszczenia w jednym, konkretnym stylu. Niech komoda, szafy i akcesoria dekoracyjne mają zbliżony kolor oraz kształt, podobny do wyposażenia w pozostałych wnętrzach. Dzięki temu przestrzeń będzie wyglądać na spójną i przytulną.

Jakie komody są obecnie najpopularniejsze? Oferty na oryginalne i funkcjonalne komody bywają naprawdę mocno zróżnicowane. Można znaleźć wiele produktów w modnych obecnie stylach nowoczesnych. Prosta, mocno zgeometryzowana bryła sprawdza się w dużych i małych przedpokojach.

Klasyczne komody, nawiązujące do tradycyjnych form, również mają stałe grono zwolenników, podobnie jak konstrukcje retro, wykonane z dbałością o każdy, najmniejszy nawet detal. Dzięki temu dom i przedpokój prezentują się świetnie, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce, czy to na półkach, czy w jednej z pojemnych szuflad.

Również materiał, z którego tworzy się komody może się znacząco różnić. Nowoczesne komody zazwyczaj wykonuje się z lekkiej płyty lub tworzywa sztucznego. Modele klasyczne znacznie częściej są zrobione z litego drewna.

Kolory dla każdego – jak wybrać modną komodę do przedpokoju?

Modne meble do przedpokoju i salonu wykonuje się w szerokiej palecie kolorów. Które z nich są najpopularniejsze? Wielu specjalistów zaleca, aby stawiać na wyposażenie w stonowanych barwach, szczególnie tych neutralnych – w odcieniach szarości, bieli i czerni. Bez trudu można dobrać do nich inne akcesoria i sprzęty. Kolor najczęściej stosuje się w dodatkach lub jako akcent na płaszczyźnie ściany.

Komody są monochromatyczne, bez dodatkowych zleceń. Niekiedy używa się uchwytów w skontrastowanym kolorze. Niektórzy decydują się także na to, żeby mebel miał fronty szuflad w innym odcieniu. Ciekawie prezentują się choćby rozwiązania łączące szarość z bielą lub czernią albo z intensywnymi kolorami – modną obecnie zielenią lub czerwienią. Dzięki takim projektom dom nabiera wyrazu i charakteru.

Komody wielofunkcyjne, czyli półka, szafa i lustro – praktyczne i eleganckie wyposażenie wnętrza

Nowoczesne komody wyposaża się nie tylko w szuflady. Często mają to być także meble wielofunkcyjne. Niektóre modele posiadają choćby lustru, czyli niezbędne akcesorium w każdym przedpokoju.

Oprócz tego łatwo znaleźć komody do przedpokoju wyposażone w siedziska. Dzięki nim ubieranie się i rozbieranie po powrocie do domu staje się znacznie wygodniejsze – mamy gdzie usiąść, żeby założyć buty lub zyskujemy miejsce na odkładane przedmioty, w tym na przykład na przyniesione zakupy.

Warto zatem dobrze się zastanowić, jakie funkcje ma spełniać nasza komoda. Opcji jest wiele, a każde wnętrze duże i małe można wyposażyć w rozwiązanie wprost idealne – estetyczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *