Opublikowano Dodaj komentarz

Kuchnia w stylu glamour, czyli iście królewskie wnętrza w domu i mieszkaniu

Styl glamour wszedł na dobre do modnej aranżacji wnętrz. Chętnie decydują się na niego osoby, które z wolna mają już dość hermetycznego minimalizmu. Dla nich dekoracyjny i ponadczasowy styl glamour to sposób na wprowadzenie luksusu i elegancji do domowych przestrzeni.

Tendencja ta dominuje głównie w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Nie ma jednak przeszkód, by przy jej pomocy nie urządzić też innych wnętrz, w tym choćby stylowej kuchni. Czym powinna wyróżniać się kuchnia glamour? Kilka inspiracji znajdziecie poniżej.

Kuchnia w stylu glamour – najważniejsze cechy

Kuchnia glamour ma być oazą elegancji i luksusu – to główne założenie stylu glamour. Osiąga się to poprzez zastosowanie eleganckich elementów wyposażenia i dodatków, a także konkretnych kolorów, które sprawiają, że przestrzeń staje się niezmiernie dekoracyjna oraz przepełniona ponadczasowym blichtrem.

W takich pomieszczeniach nie może zabraknąć mebli wypolerowanych na wysoki połysk, akcesoriów z błyszczącego metalu oraz kryształowych żyrandoli. Większość elementów utrzymana jest w prostym, klasycznych stylu. Dopełnieniem aranżacji bywają jednak przedmioty retro bądź stylizowane meble, w tym tapicerowane krzesła i drewniane stoliki, przywodzące na myśl pałacowe wyposażenie barokowe.

Kuchnia w stylu glamour – najciekawsze połączenia kolorystyczne

Pod względem doboru kolorów styl glamour rządzi się zdecydowanie swoimi prawami, które różnią się znacznie od pozostałych nurtów.

W takim wnętrzu stawia się na jasne kolory (a zwłaszcza biel), które niekiedy przełamuje się dodatkami w intensywnych, szlachetnych odcieniach fioletu lub zieleni butelkowej. Nie da się także obyć bez elementów metalowych, kamiennych i szklanych, wypolerowanych na wysoki połysk.

Szczególną popularnością cieszy się obecnie biała kuchnia w stylu glamour, w której większość mebli i wyposażenia, a także ściany i podłogi utrzymuje się w odcieniach bieli, niekiedy przełamanej tylko akcentami srebra i złota. Biała kuchnia glamour daje wrażenie elegancji i czystości, tak ważnych w kuchennych przestrzeniach.

Meble kuchenne w stylu glamour, czyli najmodniejsze wyposażenie do Twojej kuchni

Jakie meble trafiają do kuchni glamour? Stawia się najczęściej na proste i nowoczesne, geometryczne konstrukcje, chętnie w białym kolorze z lakierowaną powierzchnią, wypolerowaną na wysoki połysk.

Urządzając kuchnię w stylu glamour, wykorzystuje się zatem regały i komody do kuchni z przeszklonymi witrynami. W kuchni glamour nie może też zabraknąć blatów roboczych. Umieszcza się je wzdłuż ścian albo tworzy elegancką, wolnostojącą wyspę z kamiennym lub drewnianym blatem. Taką uporządkowana przestrzeń uzupełnia się czasami o kilka bardziej ozdobnych elementów. Bywają to na przykład eleganckie, tapicerowane krzesła ludwikowskie, ustawione przy blacie wyspy lub przy stole do rodzinnych posiłków.

Kuchnia w stylu glamour – perfekcyjnie dobrane oświetlenie

Odpowiednie wyposażenie kuchni w stylu glamour, trzeba jeszcze dopełnić perfekcyjnie zaplanowanym systemem oświetleniowym. W niewielkiej kuchni glamour można zdecydować się na małe oprawy sufitowe, które równomiernie doświetlają całą przestrzeń.

Jeśli jednak tylko pozwala na to dostępny metraż, warto zainstalować nad blatem kuchennym żyrandol z metalu wypolerowanego na wysoki połysk z kryształkami. Taka lampa glamour doświetla przestrzeń i buduje dekoracyjny charakter wnętrza.

Efektowne dodatki do kuchni glamour – jak urządzić kuchnię w stylu glam?

Nie da się uzyskać eleganckiego charakteru we wnętrzach w stylu glamour bez zastosowania efektownych dodatków. Powinny to być przedmioty dekoracyjne – grafiki i zdjęcia w ozdobnych ramkach, efektowne lustra, a także ceramika i naczynia ozdobne, ustawione na komodach lub w witrynach. Pojawiają się przedmioty zabytkowe albo elementy współczesne o stylizowanym wyglądzie.

Często, by urządzić kuchnię glamour, wybiera się akcesoria i dodatki w złotym lub srebrnym odcieniu, by wzbogacić o subtelny połysk sterylnie białą, jasną przestrzeń.

Kuchnia glamour – pałacowa aranżacja do codziennego użytkowania

Nowoczesna kuchnia glamour jest efektowna i praktyczna. Każdy z elementów wyposażenia i sprzętów ma w niej swoje miejsce, a przy tym całość wyróżnia się elegancją i ciekawym wzornictwem. Trudno się zatem dziwić, że styl glamour to wybór wielu osób, które pragną poczuć się po królewsku we własnych, domowych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *