Opublikowano Dodaj komentarz

Marmurowe stoliki do salonu – do jakich wnętrz je wprowadzić?

marmurowe stoliki do salonu

Naturalne materiały stanowią wciąż jeden z najbardziej pożądanych surowców do produkcji modnych i eleganckich mebli do domu. Olbrzymią popularnością wśród użytkowników cieszy się choćby efektowny marmur, który idealnie nadaje się do produkcji pięknych stolików kawowych.

Czy rzeczywiście marmurowe stoliki do salonu lub innych pomieszczeń są równie praktyczne, co stylowe? Jak wybrać najlepszy i czym się kierować podczas poszukiwań idealnego wyposażenia do pokoju dziennego? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Marmurowe stoliki do modnej aranżacji wnętrza – do jakich pomieszczeń je wprowadzić?

Stoliki z marmurowym blatem coraz częściej trafiają do modnych aranżacji. Najczęściej są to niewielkie modele kawowe, które sprawdzają się w pomieszczeniach rekreacyjnych. Ustawia się je zatem w salonach, gdzie towarzyszą im sofy i wygodne fotele. Innym wariantem jest wprowadzenie takiego mebla do sypialni, w pobliżu łóżka lub w miejscu do wypoczynku przed snem. Wielkość i kształt blatu, który mogą mieć stoliki i ławy, najczęściej zależy od specyfiki i metrażu wnętrza.

Stoły z marmurowym blatem niekiedy trafiają do kuchni i jadalni. Wówczas są to modele pełnowymiarowe, z dużym, imponującym blatem, zachwycającym naturalnym kolorem kamienia i efektownym użyłkowaniem. Inną opcją jest blat z marmuru na wyspie kuchennej lub wzdłuż ścian w kuchni – zapewnia miejsce do pracy i dekoruje przestrzeń.

Stoliki z marmurowym blatem – style i nurty wnętrzarskie

Stolik kawowy z marmurowym blatem to rozwiązanie, które jest w stanie ozdobić niejeden salon. Trzeba jednak dopasować go perfekcyjnie do całej aranżacji.

W jakim pomieszczeniu warto wykorzystać właśnie taki efektowny mebel? Konstrukcje z marmurem sprawdzają się w szeregu modnych obecnie przestrzeni.

Ze względu na walory wizualne i cenę kamienia często wiąże się je z pomieszczeniami urządzonymi w duchu znów modnego stylu art déco. Często decydują się na nie także zwolennicy dekoracyjnych tendencji glamour.

Ponadto tego typu eleganckie meble warto wykorzystać w innych aranżacjach. Ożywiają wnętrza skandynawskie i klasyczne. Wprowadzają nawet pewną dozę elegancji i luksusu do salonów w stylu minimalistycznym.

Marmur jest bowiem na tyle uniwersalnym surowcem, że można go wykorzystać w urządzeniu większości modnych pokojów, grając konwencjami i bawiąc się formą.

Jak wybrać oryginalny marmurowy stolik kawowy – nie tylko kształt blatu

Na rynku można spotkać stoliki marmurowe rozmaitej wielkości i kształtu. Pojawiają się modele kwadratowe i okrągłe do mniejszych przestrzeni, a także szerokie ławy prostokątne i owalne, przy których może usiąść szersze grono domowników i gości.

Gdy wybiera się stolik kawowy do modnego wnętrza, trzeba zatem dokładnie sprawdzić jego wielkość i wysokość, która powinna być mniej więcej taka jak wysokość siedzisk fotela lub sofy.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy się zdecydować na marmurowy stolik do salonu? Olbrzymią rolę odgrywa oczywiście rodzaj marmuru. A tych jest naprawdę wiele.

Rodzaje marmuru – efektowne stoliki z marmurowym blatem do salonu

Stoliki kawowe z marmurem to rozwiązanie niezmiernie efektowne, pozwalające na łatwe dostosowanie konstrukcji do konkretnej aranżacji również pod względem kolorystycznym. Na rynku można bowiem znaleźć duży wybór produktów, wykonanych z rozmaitych rodzajów kamienia.

Do najpopularniejszych zaliczają się marmur:

  • karraryjski,
  • arabescato,
  • verde alpi,
  • nero marquina.

Marmur z Carrary jest chyba jednym z najpopularniejszych materiałów. Wyróżnia go biały kolor oraz delikatne, szare użyłkowanie. Marmur arabescato, jest zbliżony do wcześniej wspomnianego, ma jednak nieco bardziej wyraziste żyłki, wpadające niekiedy w odcienie zieleni. Z kolei verde alpi to kamień o intensywnej ciemnozielonej barwie, odznaczającej się dużymi walorami dekoracyjnymi. Marmur nero marquina to natomiast produkt niezmiernie elegancki – czarny z białymi żyłkami.

Zalety mebli z marmuru – o czym pamiętać podczas poszukiwań?

Dlaczego warto zdecydować się na stoliki kawowe z blatem marmurowym? Spośród dostępnych rozwiązań, zaliczają się do produktów o bardzo dużej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przez długi czas zachowują piękny wygląd i nienaganną formę.

W zależności od wybranego rodzaju kamienia, można uzyskać zupełnie inne walory estetyczne, co pozwala łatwo wprowadzić taki stolik do niemal każdej aranżacji. Elegancki marmur to produkt uniwersalny i ponadczasowy, wpisujący się w założenia estetyczne większości nurtów wnętrzarskich. Sprawia to, że salon lub inne pomieszczenie, do którego trafia stolik, staje się więc jeszcze piękniejsze.

Marmurowy stolik kawowy w stylu nowoczesnym lub klasycznym – efektowny dodatek do modnych wnętrz

Popularność stolików kawowych z blatem z marmuru wzrasta z każdym rokiem. Trudno się dziwić. Łączą bowiem funkcje praktyczne z efektownym wyglądem, przez co sprawdzają się w większości modnych wnętrz, dodając im elegancji i stylu. Czasami przy pomocy takiego detalu można ożywić przestrzeń oraz dopełnić aranżację.

Marmury przestały być tylko domeną arystokracji. Obecnie zdobią rozmaite mieszkania i domy, ożywiając pomieszczenie i sprawiając, że każdy czuje się w nim iście po królewsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *