Opublikowano Dodaj komentarz

Meble kuchenne styl skandynawski – inspiracje dla modnych wnętrz

Meble kuchenne styl skandynawski

Styl skandynawski jest powszechnie wykorzystywany we wnętrzach rekreacyjno-wypoczynkowych. Pozwala bowiem stworzyć wygodną przestrzeń o ciekawym wyglądzie i wielkiej funkcjonalności. Trudno się zatem dziwić, że tendencje tego typu stanowią jeden z najczęstszych wyborów do salonu lub sypialni.

Czy jednak nowoczesne meble skandynawskie mogą się sprawdzić w kuchniach? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Popularne meble kuchenne styl skandynawski – co przemawia na korzyść tego typu wyposażenia?

Jaka powinna być nowoczesna kuchnia? Większość osób zapewne odpowie wie, że praktyczna i zapewniająca wygodę codziennego przygotowywania posiłków. Musi również dawać miejsce do spotkań z rodziną przy wspólnym stole lub spędzania czasu ze znajomymi.

Czy zatem styl skandynawski w aranżacji kuchni może być rozwiązaniem korzystnym? Zdecydowanie tak. W końcu funkcjonalność oraz stawianie na rozwiązania komfortowe i dające swobodę działania to podstawowe wyznaczniki designu skandynawskiego, bez względu na to, czy potrzebny jest duży stół do jadalni czy praktyczne i nowoczesne komody kuchenne.

Kuchnia w stylu skandynawskim – podstawowe cechy wyposażenia

Co zatem wyróżnia aranżacje w stylu skandynawskim? Kuchnie skandynawskie to przede wszystkim pomieszczenia skrajnie proste. Aranżacja jest minimalistyczna, zgeometryzowana i dość surowa, nie ma w niej nadmiernych dodatków i dekoracji. Fronty mebli są niemal całkiem gładkie, często wręcz pozbawione wystających uchwytów.

Nawet sprzęty kuchenne nie zajmują w nich całej dostępnej przestrzeni. Pojawia się tylko to, co rzeczywiście może być potrzebne w codziennych działaniach. Wszystkie pozostałe popularne akcesoria i produkty chowa się w nowoczesnych, funkcjonalnych szafach.

Kuchnia w stylu skandynawskim to także przestrzeń pełna światła. Często rezygnuje się w niej z zasłon i żaluzji, by jak najlepiej wykorzystać naturalne oświetlenie. Dodatkowo dba się o to, by prawidłowo rozmieścić lampy, potrzebne do przemieszczania się i wykonywania precyzyjnych zadań kuchennych. To wszystko po to, by przestrzeń stała się jeszcze wygodniejsza w użytkowaniu.

Kuchnie w stylu skandynawskim – idealne zestawienia kolorystyczne

Aranżacja skandynawska w kuchni to biała kuchnia lub taka, w której dominują jasne odcienie naturalnych kolorów ziemi. Często spotyka się spokojne i stonowane szarości, beże lub popiele, które pomagają zbudować czystą i schludną przestrzeń, idealną do przyrządzania domowych posiłków.

Jasna kolorystyka pojawia się na podłogach (panele w najjaśniejszych odcieniach drewna lub malowane na biało), ścianach, a nawet w wyposażeniu. Bez trudu można bowiem znaleźć meble skandynawskie do kuchni w kolorze naturalnego drewna lub wyposażone w biało lakierowane fronty.

W niektórych kuchniach sterylność bieli przełamuje się pojedynczym, zdecydowanym akcentem barwnym. Mogą to być na przykład drobne akcesoria kuchenne w odcieniu pastelowej żółcieni lub jasnej zieleni.

Nowoczesne wyposażenie do kuchni w stylu skandynawskim – jakich materiałów używać w kuchennych wnętrzach?

Kuchnia w stylu skandynawskim bywa wykonana z naturalnych materiałów. W aranżacji wnętrza dominują drewno, białe szkło, malowany metal, na ścianach można spotkać cegły, które najczęściej bywają również białe, dla stworzenia spójnej wizualnie, czystej przestrzeni.

Całość przełamuje się niekiedy naturalnym odcieniem drewna, choć i w tym przypadku raczej stawia się na odmiany w jasnych kolorach. Różne gatunki drewna wykorzystuje się na podłogi, blaty kuchenne. Z nich również produkuje się rozmaite mniejsze i większe odmiany szafek, szaf, a także oczywiście funkcjonalne stoły kuchenne i krzesła.

Meble do kuchni w stylu skandynawskim – inspiracje i pomysły

Skoro kuchnia w stylu skandynawskim ma być w pełni funkcjonalna i wygodna, trzeba postawić na wysokiej klasy wyposażenie, o dużej trwałości oraz odporności na intensywną eksploatację. Meble powinny być zrobione z trwałych surowców, dzięki czemu przetrwają naprawdę długi czas w optymalnej formie, bez odprysków farby lub zarysowań.

Jeśli chce się stworzyć wnętrze wygodne i przestronne, trzeba zacząć od odpowiednich szafek i regałów. Najlepiej stawiać na zabudowane, zamknięte zestawy w jednym odcieniu, w których schowa się wszystkie przedmioty przed ciekawskim wzrokiem osób postronnych.

Kuchnie w stylu skandynawskim nie mogą się też obyć bez wysokiej jakości drewnianych blatów roboczych. Mogą być one umieszczone wzdłuż ściany lub na wyodrębnionej centralnie wyspie kuchennej.

W końcu w każdej kuchni (nie tylko w stylu skandynawskim) musi pojawić się stół i krzesła, przy którym domownicy mogą spożywać posiłki, spędzać czas na rozrywce lub pracy. To on stanowi prawdziwe serce kuchni, a niekiedy nawet całego domu. Wokół niego tworzy się całą aranżację i buduje piękne, przytulne wnętrze.

Styl skandynawski do kuchni – nowoczesne i wygodne aranżacje wnętrz

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kuchnie oraz meble kuchenne w stylu skandynawskim są zimne, surowe i bez wyrazu, to jednak właśnie dzięki nim da się stworzyć funkcjonalne, praktyczne wnętrze, idealne do przyrządzania pysznych posiłków oraz relaksu z najbliższymi.

Wybór odpowiednich mebli skandynawskich do kuchni pozwala zatem zadbać o zbudowanie przytulnego, czystego, pełnego światła pomieszczenia, które optymalnie spełnia powierzone mu zadania – w którym wszystko jest proste, wygodne i niezmiennie na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *