Opublikowano Dodaj komentarz

Modne dodatki do sypialni w stylu glamour

Sypialnia to osobista przestrzeń do wypoczynku lub spokojnego relaksu z dala od zgiełku i problemów dnia codziennego. Jej wygląd ma olbrzymie znaczenie. Aby zbudować przyjemną przestrzeń do regeneracji sił, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie, gwarantujące komfort i przyjemność przebywania w tym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia są także modne dodatki do sypialni.

Jednym z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych, które chętnie stosuje się właśnie do stworzenia przytulnych i eleganckich sypialni, jest oczywiście nurt glamour. Jakie dodatki warto wykorzystać w takich wnętrzach? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Modne dodatki do sypialni glamour – podstawowe cechy aranżacji sypialni w tym nurcie

Każda sypialnia powinna sprzyjać relaksowi oraz zapewniać intymną atmosferę. Idealnie sprawdza się do tego eklektyczny styl glamour, dzięki któremu wnętrze nabiera eleganckiego wyrazu, przy zachowaniu najwyższej funkcjonalności.

Co wyróżnia aranżacje glamour? To przede wszystkim przestrzeń pełna kontrastów. Obok zabytkowych lub stylizowanych mebli tapicerowanych pojawiają się ultranowoczesne elementy wyposażenia. Dodatkowo chętnie zestawia się konstrukcje z metalu, wypolerowanego na wysoki połysk, z mięsistymi, matowymi tkaninami z długim włosiem. Przestrzeń wypełnia się stonowanymi kolorami neutralnymi, które łączy się z detalami o intensywnej barwie, np. fioletu lub butelkowej zieleni. W takiej przestrzeni dodatki do sypialni to wręcz element obowiązkowy.

Dekoracja ściany lub inne dodatki w aranżacji wnętrz glamour

Jak udekorować wnętrze glamour? Jakim modnym dodatkiem się posłużyć, by stworzyć efektowną, elegancką i przytulną przestrzeń do prywatnego wypoczynku?

Możliwości jest naprawdę wiele, więc każdy łatwo znajdzie coś dla siebie, by stworzyć indywidualne miejsce do relaksu. Warto dopasować rodzaj dekoracji do sypialni do charakteru wnętrza oraz własnych upodobań.

W glamour chętnie stosuje dodatki do sypialni montowane na ścianach. Mogą to być stylizowane lustra, z bogato rzeźbioną ramą lub ozdobne elementy ornamentalne, np. złocone liście, sztuczne kwiaty, dekoracyjne ramki na zdjęcia lub nawet intrygujące zegary ścienne. Dzięki nim sypialnia nabiera wyrazu i ciekawego, stylowego klimatu.

Co oprócz nich warto wykorzystać? Świetnie sprawdzają się wazony lub rozmaite stojące przedmioty ozdobne. Umieszcza się je na stolikach, trafiają na komody do sypialni lub na półki na ścianie, by dopełnić elegancką aranżację. Dekoracją potrafią stać się także modne lampy – modele sufitowe, stojące i niewielkie lampki nocne, umieszczane po obu stronach łóżka.

Naturalne materiały a styl glamour, czyli odpowiednio dobrane zasłony i poduszki

Dodatki do sypialni glamour to także rozmaite tekstylia. Podnoszą wygodę korzystania z przestrzeni, a także ozdabiają ją ciekawymi fakturami i kolorami.

W modnej sypialni warto postawić na różne dekoracje tekstylne, jak choćby ozdobne:

  • zasłony,
  • dywany,
  • poduszki,
  • pościel,
  • narzuty na łóżko.

Najczęściej wykonuje się je z mięsistych tkanin wysokiej jakości, w intensywnym kolorze. Mogą to być aksamity lub plusze. Czasami wzbogaca się je o detale z satyny lub tiulu z subtelnym połyskiem. Dzięki temu udaje się ciekawie wkomponować eleganckie ozdoby i akcesoria w modną przestrzeń, a całe pomieszczenie zyskuje przytulny nastrój oraz staje się jeszcze bardziej stylowe.

Najpopularniejsze kolory a nowoczesne dodatki glamour w naszej sypialni – jakich barw używać?

Dodatki do sypialni w stylu glamour, bez względu na to, czy są to przedmioty wolnostojące czy ozdoby na ścianę, powinny mieć wyraziste kolory. One bowiem budują klimat oraz sprawiają, że pomieszczenie nabiera przytulności.

Zazwyczaj wszelkie dekoracje i dodatki do sypialni wykonuje się z barwionego tworzywa lub drewna malowanego na odcień bieli lub któryś z intensywnych kolorów, budujących całe wnętrze. Chętnie używa się także produktów metalowych lub pokrywanych cienką warstwą srebrzystego chromu, który przykuwa wzrok i rozjaśnia nawet niewielką, ciemną sypialnię.

Modne i kolorowe dodatki w stylu glamour – funkcjonalne i piękne wnętrza

W dużej mierze to od dodatków do sypialni w stylu glamour zależy to, jak całe wnętrze będzie wyglądać. Choć to meble są wciąż centralnym punktem aranżacji, to jednak detale i dekoracje budują jej charakter i sprawiają, że sypialnia staje się przytulnym i efektownym miejscem do wypoczynku.

Warto zadbać o to, by do naszej modnej sypialni glamour, trafiały ciekawe przedmioty, które nie tylko wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i dobrą jakością, ale także staną się kropką nad „i” stylowej aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *