Opublikowano Dodaj komentarz

Modne oświetlenie na 2022 rok – sprawdzamy propozycje!

Lampy industrialne, kule i okręgi, przydymione szkło, dekoracyjne konstrukcje podłogowe. To tylko część z propozycji, które obejmują modne oświetlenie na 2022 rok. Tegoroczne trendy przewidziały miejsce zarówno dla lamp, które już znamy, ale w nieco innej odsłonie, jak i dla dotąd mało popularnych rozwiązań.

Na co warto postawić w przypadku oświetlenia, aby wystrój dowolnego pomieszczenia wpisywał się w tegoroczne trendy?

Modne oświetlenie w stylu industrialnym

Klimat przestronnych, surowych i minimalistycznych loftów nie wychodzi z mody. Każdego roku przybywa odbiorców szukających elementów wyposażenia, w tym oświetlenia, które będą odpowiadały industrialnej stylistyce. Tegoroczne trendy tego nie zmieniają, wręcz na prowadzenie wysuwają się takie propozycje.

W 2022 roku będziemy zatem stawiać na lampy typowo industrialne, choć widziane nie tylko w loftach. W tego typu konstrukcjach często gości drewno – surowiec naturalny lubiany we wnętrzarskich stylizacjach retro czy skandynawskich. Można również o modne oświetlenie industrialne uzupełnić aranżacje nowoczesne. Surowe, minimalistyczne, chłodne w odbiorze, do których pasują proste rozwiązania… jak lampy industrialne!

Lampa podłogowa – dekoracyjny element wyposażenia

Lampy podłogowe na stałe zagościły w trendach wnętrzarskich. W 2022 roku nie zabrakło dla nich miejsca, lecz w wydaniu bardziej dekoracyjnym. Będziemy bowiem skupiać się na ich walorach ozdobnych. Wybierzemy zatem konstrukcje, które ze względu na swoją estetykę staną się nawet oddzielnym elementem wyposażenia, głównie o charakterze ozdobnym.

Zamiast skupiać się na funkcjonalności i tym, w jaki sposób doświetlić wnętrze lampą podłogową, poszukamy dla niej miejsca, w którym stanie się gwiazdą z uwagą domowników i gości skierowaną na oświetleniową ozdobę. Lampa podłogowa może zagościć daleko od ściany lub okna, niekoniecznie tuż przy sofie czy fotelu. Potraktujmy ją jako ozdobę, która błyszczy za dnia i roztacza tajemniczą aurę w porze wieczorowej.

Kule i okręgi

W tym roku szukamy świetlnych konstrukcji w kształcie kul i okręgów. Tego typu modne oświetlenie może być sporych rozmiarów. Duży okręg oferujący LED-owe źródło światła, zamontowany w centralnym punkcie sufitu, zagwarantuje zarówno rozświetlenie przestrzeni, jak i jej dekoracyjność. Tego typu lampy sprawdzą się nad stołem jadalnianym, w salonie i w sypialni.

Mleczne kule mogą być miłą odmianą od kanciastych konstrukcji lamp. Świetnie prezentują się w lampach wiszących z wieloma lub mniejszą liczbą punktów świetlnych. Łagodna wiązka światła jest przyjazna dla oczu, we wnętrzu tworzy się przytulny klimat, ale nie trzeba się zmagać z niedoświetleniem całego pomieszczenia.

Przydymione szkło w różnych odcieniach

Przydymione szkło sprawia, że oświetlenie prezentuje się elegancko, a nawet luksusowo! Można wybrać spośród szkła ciemnego lub barwionego, aby uzyskać ciekawsze efekty wizualne. Szkło jest chętnie widziane w aranżacjach glamour, a w wersji przydymionej sprawdzi się także w innych stylizacjach wnętrzarskich.

Dajmy mu szansę w romantycznej sypialni, klasycznym kąciku czytelniczym, nowoczesnym salonie i minimalistycznej łazience.

Spójny wystrój

Niezależnie od wybranych lamp należy pamiętać o tym, że powinny one współgrać ze wszystkimi typami oświetlenia zastosowanymi w danym wnętrzu, a także z aranżacją. Modne oświetlenie niech będzie spójne z dominującą stylistyką w pomieszczeniu, a efekt finalny z pewnością pozytywnie zaskoczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *