Opublikowano Dodaj komentarz

Modne tapety do salonu – trendy 2021

Modne tapety do salonu

Modny salon to nie tylko nowoczesne i piękne meble, które gwarantują komfort i przyjemność spędzania czasu w domowej strefie wypoczynkowej. Równie ważne w tej przestrzeni jest efektowne wykończenie ścian.

Pod tym względem nadchodzący sezon ma naprawdę wiele do zaoferowania. Pojawią się piękne i intensywne barwy oraz oryginalne i nowoczesne tapety do salonu. Na które rozwiązania warto zwrócić uwagę, by wprowadzić je do własnych wnętrz? Które motywy zdobędą serca miłośników desingu – tapety 3d czy raczej efektowne motywy geometryczne? O tym napiszemy poniżej.

Nie tylko modne tapety do salonu – popularne typy wykończenia ściany

Sezon 2021 stawia na oryginalne i zdecydowane rozwiązania w kwestii dekoracji ściany. Podstawę stanowią oczywiście żywe kolory, tworzące najlepiej mocne kontrasty. Chętnie wykorzystuje się stonowane barwy na większości ścian, aby na jednej z nich wprowadzić intensywny odcień lub motyw zdobniczy, które ciekawie uzupełniają wystrój, stając się wspaniałą dekoracją pomieszczenia.

Chętnie wprowadza się elementy z cegieł lub nowoczesne boazerie, które daleko odbiegają od dawnych wzorów, które niejeden wspomina jako relikt minionej epoki. Nowoczesne boazerie są eleganckie, wykonane z wysokiej jakości drewna i stanowią fenomenalne dopełnienie modnych aranżacji.

Wielu dekoratorów wnętrz wskazuje, że jednym z ciekawszych trendów sezonu będą też rozbudowane kompozycje z rysunków, grafik i plakatów, wieszanych w większych zespołach na ścianach, jak oryginalna dekoracja nie tylko salonu boho, ale też tych w stylu skandynawskim, klasycznym, a nawet industrialnym. Dzięki nim salon nabiera życia i indywidualnego charakteru.

Kwintesencją dekoracji ścian w tym sezonie pozostaną jednak efektowne tapety do salonu lub sypialni. Które z nich będą się cieszyły największym zainteresowaniem?

Kolorowe tapety do salonu i sypialni – najmodniejsze barwy sezonu

Obecny rok to czas olbrzymiej różnorodności. Z jednej strony dużą popularnością cieszy się wprowadzanie do modnych aranżacji kolory pastelowe, które idealnie nadają się do wykorzystania jako dekoracja ścian, na przykład w formie ozdobnych tapet. Chętnie sięga się po subtelne odcienie różu lub zieleni.

Z drugiej strony nieustannym zainteresowaniem cieszą się intensywne i popularne barwy, jak choćby niezmiernie modna zieleń butelkowa. Łączy się ją ze stonowanymi odcieniami, dla uzyskania szczególnie dekoracyjnych, eleganckich aranżacji.

W końcu można wprowadzić do modnych wnętrz kolory roku, wybrane w grudniu 2020 przez firmę Pantone. W obecnym sezonie postanowiono, że towarzyszyć nam będą równocześnie dwie barwy – neutralna szarość i energetyzujący odcień żółci. Ten duet idealnie sprawdza się do praktycznego salonu. Szarość można wykorzystać na większości ścian, a tylko jedną dekorować efektowną tapetą. Kolor żółty natomiast idealnie sprawdza się w elementach wyposażenia do modnego wnętrza salonu, zwłaszcza jeśli postawi się na tapicerowane fotele lub nowoczesne pufy.

Nowoczesna tapeta do salonu lub sypialni. Czy tapeta ścienna może być dekoracją?

Nowoczesna tapeta do salonu potrafi spełniać wiele funkcji. Oczywiście przede wszystkim to efektowna dekoracja, która skutecznie dopełnia aranżację, nawiązując stylem do pozostałych elementów wyposażenia.

W niektórych wnętrzach dobrze dobrane tapety na ścianę, stawiające na oryginalne motywy lub zdjęcia, potrafią optycznie powiększyć wnętrze, co poprawia komfort funkcjonowania w takiej przestrzeni.

W końcu nowoczesne tapety na ścianę do salonu lub sypialni budują przestrzeń do rekreacji, w której każdy może się poczuć naprawdę swobodnie. A to sprzyja regeneracji i odpoczynkowi.

Modna tapeta do salonu i nowoczesne fototapety na ścianę do efektownych wnętrz

Obecny sezon stawia na żywe, nowoczesne tapety do salonu lub sypialni, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ich różnorodność potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Architekci wnętrz i osoby prywatne chętnie wykorzystują tapety w motywy roślinne. Mogą to być odwzorowania graficzno-malarskie lub fototapety, prezentujące bujne okazy kwiatów lub krzewów z najdalszych zakątków świata. Tak powszechne ukazywanie wielobarwnej flory we wzorach tapet zawdzięczamy trendom związanym z eko architekturą, która chętnie stawia na naturalne elementy we wnętrzach. Dzięki temu obok siebie pojawiają się efektowne, nowoczesne stoliki kawowe z surowego drewna oraz tapety 3D, przedstawiające na przykład las amazoński lub inne motywy roślinne. W takiej przestrzeni aż chce się odpoczywać i wziąć głęboki oddech po dłuższym dniu w pracy.

Inną opcją są tapety we wzory geometryczne. W wielu domach chętnie przykleja się tapety z motywami etnicznymi, które wpisują się w styl boho lub skandynawski. Wciąż dużą popularnością cieszy się motyw czarno-białych plecionek, mocno wiązany z modnym stylem art déco. Umieszczenie takiej tapety na jednej ze ścian, sprawia, że pomieszczenie nabiera elegancji, a zwykła tapeta na ścianę z pewnością staje się jedną z najważniejszych dekoracji całej przestrzeni.

Jako niezmiernie modna tapeta ścienna do domu wciąż pojawia się w licznych aranżacjach dobrze znana i lubiana, klasyczna fototapeta. Zazwyczaj pojawia się na niej wysokiej jakości zdjęcia pięknych widoków z egzotycznych miejsc, do których aż chciałoby się pojechać.

W jakich aranżacjach sprawdzają się tapety do salonu lub sypialni?

Wzory fototapet i tapet do salonu lub sypialni bywają bardzo różne. Dzięki temu takie produkty nadają się na dekoracje do różnych aranżacji. Motyw geometryczny wpisuje się w przestrzenie minimalistyczne, nowoczesne lub art déco.

Z kolei duże zdjęcia, wykorzystane jako fototapety ścienne, z pewnością idealnie uzupełniają bardziej osobiste przestrzenie, zaaranżowane w duchu swobody i wolności, jak choćby salony boho.

W zasadzie szeroki wybór tapet, dostępnych na rynku, sprawia, że każdy może znaleźć odpowiedni wzór do swoich domowych wnętrz. Warto zatem z tego skorzystać i bawić się modą na aranżację pięknych przestrzeni w salonie, sypialni lub w innych częściach domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *