Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesna komoda do sypialni – czym się wyróżnia?

nowoczesna komoda do sypialni

Sypialnia powinna być zarazem wygodna, przytulna i pięknie zaaranżowana. Dzięki temu można zbudować idealną przestrzeń do wypoczynku, a przecież właśnie taka jest główna rola tej najbardziej prywatnej części domu lub mieszkania.

By to osiągnąć, warto sięgać po trwałe i ciekawe meble, wyróżniające się dobrym designem oraz wysoką funkcjonalnością. Oprócz łóżka i szafy na całą garderobę, w każdej sypialni powinna się znaleźć praktyczna i nowoczesna komoda. Czym ma się wyróżniać, żeby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób? O tym opowiemy poniżej.

Nowoczesna komoda do sypialni – do czego jest potrzebna?

Komody w sypialni to trend ostatnich miesięcy. Coraz więcej osób decyduje się na to, by do tej części mieszkania lub domu wprowadzić ten niezmiernie praktyczny mebel.

Dlaczego? Co takiego wyróżnia komody? Przede wszystkim są to pojemne i praktyczne konstrukcje. W ich szufladach można schować pościel, odzież lub inne przedmioty, które chce się mieć w sypialni pod ręką.

Komody do sypialni to wręcz optymalne rozwiązanie, jeśli nie dysponuje się wystarczającą ilością miejsca na pełnowymiarową szafę albo gdy oprócz sypialni ma się odrębne pomieszczenie na garderobę. Wtedy nie ma potrzeby ustawiania dużego mebla we wnętrzu przeznaczonym do wypoczynku.

W komodzie można łatwo schować różne niezbędne rzeczy. Można również ustawić na niej rozmaite przedmioty. Często jest to miejsce na rośliny doniczkowe, przydatne drobiazgi lub ozdobne bibeloty, które nadają indywidualny charakter całej przestrzeni.

Dąb sonoma czy płyta meblowa – z czego produkuje się komody do sypialni?

Komody do sypialni wykonuje się z rozmaitych materiałów. Łączy je jednak zawsze podstawowa cecha – każdy z nich powinien wyróżniać się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Wciąż największą popularnością cieszą się solidne komody drewniane (np. wykonane z takich materiałów jak dąb sonoma), odznaczające się klasycznym wyglądem i elegancją. Stanowią idealne uzupełnienie tradycyjnych lub rustykalnych wnętrz, choć bywają także ozdobą przestrzeni nowoczesnych lub industrialnych.

Oprócz nich pojawiają się także komody do sypialni z płyty meblowej lub MDF, o sporej trwałości, a przy tym znacznie tańsze i lżejsze niż konstrukcje z litego drewna. Kojarzy się je zwłaszcza z aranżacjami nowoczesnymi i minimalistycznymi.

Jak dobrać komodę do sypialni – wielkość i forma

Na rynku można znaleźć komody do sypialni różnej wielkości i kształtu. Jak dobrać zatem idealną konstrukcję do konkretnego wnętrza? Należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, a także zwrócić uwagę na dostępną przestrzeń.

W małych sypialniach duże komody raczej się nie sprawdzają. Przytłaczają i niejednokrotnie utrudniają swobodne przemieszczanie się. Jeśli ma się do dyspozycji duże wnętrze można natomiast wykorzystać okazałą i pojemną komodę zamiast szafy.

Podczas poszukiwań mebli do sypialni, warto pamiętać o tym, że komoda wymaga przestrzeni przed nią, by móc swobodnie otwierać szuflady. Należy zatem dokładnie sprawdzić, czy dane rozwiązanie na pewno zmieści się w naszym domu lub mieszkaniu.

Wielkość komody do sypialni dobiera się również do przedmiotów, które mają być w niej przechowywane. Na mniejsze akcesoria i elementy ubrań w zupełności wystarczają płytkie szuflady. Jeśli jednak komoda do sypialni ma służyć do przechowywania ręczników i pościeli, warto zdecydować się na model o większej głębokości szuflad.

W jakim stylu powinna być modna komoda do sypialni?

Komoda do sypialni, jako jeden z największych typów wyposażenia w tej części domu, powinna oczywiście wpisywać się w całościową aranżację. Łatwo jednak znaleźć funkcjonalne rozwiązania w zasadzie w każdym popularnym stylu wnętrzarskim.

Pojawiają się proste i zgeometryzowane komody do ascetycznych pomieszczeń minimalistycznych. Najczęściej w takich przestrzeniach pojawia się prostopadłościenna, skrajnie syntetyczna nowoczesna i biała komoda.

W pomieszczeniach klasycznych i skandynawskich chętnie umieszcza się proste komody z drewna w naturalnym kolorze, dzięki czemu udaje się ocieplić pokój i dodać mu nieco przytulności.

Aranżacje glamour i retro wymagają już bardziej rozbudowanych i dekoracyjnych modeli. Również jednak w tym przypadku bez większego trudu da się znaleźć szeroki wybór ciekawych konstrukcji.

Kiedy biała komoda sprawdza się w sypialni – wpływ mebli na odbiór wnętrza

Wspomnieliśmy wcześniej o białych komodach. Kiedy warto postawić na modele w tym kolorze? Takie rozwiązania można wykorzystać nie tylko w sypialni w nowoczesnym stylu. Jasne i proste meble stanowią też świetne rozwiązanie, jeśli nie dysponuje się zbyt dużą ilością wolnego miejsca.

Biała komoda rozjaśnia przestrzeń i sprawia, że nawet bardzo mała sypialnia wydaje się nieco większa, przestronniejsza i czystsza, co przekłada się na większy komfort dla jej użytkowników.

Funkcjonalne i nowoczesne komody do sypialni – praktyczny mebel do prywatnych wnętrz

Komody do sypialni to elementy wyposażenia, które wpływają na wygodę korzystania z pomieszczenia oraz na jego estetykę. Sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i w klasycznym stylu. Występują w różnych wielkościach i kształtach. Można zakupić komody w zasadzie w dowolnym kolorze. Skoro mamy dostępnych tyle modnych modeli, każdy bez trudu znajdzie idealną komodę do swojej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *