Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesna sypialnia na poddaszu

Nowoczesna sypialnia na poddaszu

W sypialni chcemy się czuć dobrze i bezpiecznie. Ma to być przestrzeń przytulna i sprzyjająca wypoczynkowi. Czasami dobre zaaranżowanie sypialni bywa wielkim wyzwaniem, zwłaszcza gdy pragnie się ją stworzyć na przykład na poddaszu.

Czy da się stworzyć taką przyjazną strefę na poddaszu? Czy jest to miejsce, w którym da się zbudować nowoczesną sypialnię, która spełni wszystkie oczekiwania użytkowników? Jak poradzić sobie ze skosami? O tym opowiemy poniżej.

Nowoczesna sypialnia na poddaszu – podstawowe cechy

Styl nowoczesny to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w aranżacji sypialni na poddaszu. Dlaczego? Zazwyczaj strychy, które pragnie się wykorzystać do celów mieszkaniowych, mają dość mocno ograniczoną przestrzeń.

Jeśli zatem zastosuje się proste i minimalistyczne meble, można optycznie powiększyć przestrzeń użytkową, a także wprowadzić do niej dużo światła. Przekłada się to na większy komfort oraz przytulny nastrój we wnętrzu.

Jakie zatem powinna być nowoczesne sypialnie na poddaszu? Warto maksymalnie ograniczyć ilość zbędnych elementów wyposażenia, trzymając się prostej zasady – mniej znaczy więcej. Dzięki temu tworzy się w pełni funkcjonalną przestrzeń, która staje się ulubioną częścią domu do przyjemnego wypoczynku.

Dodatkowo należy zadbać o właściwe oświetlenie sypialni na poddaszu. Zazwyczaj jest to bowiem miejsce bez standardowych, dużych okien w powierzchni ścian. Zastępują je otwory połaciowe, które niekoniecznie równomiernie doświetlają całą przestrzeń. Koniecznie trzeba zatem zadbać o wybór właściwych lamp i prawidłowe rozplanowanie całego systemu oświetleniowego.

Planowanie sypialni na poddaszu – od czego zacząć?

Gdy planuje się zbudowanie nowoczesnej sypialni na poddaszu, trzeba się do tego przygotować. Dobry projekt to bowiem podstawa, by codzienne korzystanie z pomieszczenia nie wiązało się z licznymi niedogodnościami.

Aranżacja sypialni na poddaszu powinna wykorzystywać jasne kolory (szczególnie modna jest obecnie biała sypialnia) i proste, geometryczne meble, bez nadmiernych ozdobników. Co powinno je wyróżniać i jakie meble stanowią bazę, gdy tworzy się sypialnię na poddaszu?

Warto unikać mebli o dużych gabarytach, które optycznie przytłaczają i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się znacznie mniejsze. We wnętrzu, o ograniczonej skosami powierzchni użytkowej, lepiej wybierać lekkie nowoczesne szafy i komody oraz proste łóżko.

Ciekawym pomysłem na sypialnię na poddaszu jest białe wykończenie ścian i sufitu, zestawione z meblami z drewna w naturalnym kolorze. Buduje to przytulność, a równocześnie sprawia wrażenie czystości i przestronności.

Aranżacja sypialni na poddaszu w stylu nowoczesnym – odpowiednie meble pod skosami

Nowoczesna sypialnia na poddaszu zazwyczaj jest mocno ograniczona skosami połaci dachowych, które sprawiają, że przestrzeń bywa mało ustawna i nie da się wprowadzić do niej wszystkich, potrzebnych mebli. Zazwyczaj trzeba stawiać na wyposażenie tworzone na wymiar lub takie, które wyróżnia się niewielkimi wymiarami. Dzięki temu wkomponowuje się w dostępną przestrzeń wszystkie potrzebne elementy takie, jak pojemne szafy, garderoba i półki do przechowywania wszelkich potrzebnych przedmiotów.

O czym warto pamiętać, przy budowaniu takiego wnętrza? W centrum każdej sypialni, również tej na poddaszu, znajduje się oczywiście wygodne łóżko. Najlepiej ustawić je tak, by z obu boków mieć do niego wygodny dostęp. Warto unikać stawiania łóżka bezpośrednio pod skosami. W wielu sytuacjach może to bowiem prowadzić do nieprzyjemnych obrażeń, gdy w nocy będzie się chciało wstać. W stanie lekkiej nieprzytomności łatwo bowiem uderzyć głową w niski sufit. Ciekawą opcją do sypialni w stylu nowoczesnym są łóżka japońskie, które zazwyczaj są niższe od standardowych o kilkanaście centymetrów.

Do sypialni w stylu nowoczesnym warto wstawić całkiem proste i dyskretne szafy oraz komody do przechowywania wszelkich akcesoriów i sprzętów. Im więcej przedmiotów znajdzie swoje miejsce na zamkniętych półkach, tym wnętrza wydadzą się bardziej przejrzyste i czyste. Dobrym pomysłem jest wybieranie sprzętów pomalowanych na biało lub szaro. Białe komody lub garderoba sprawiają, że pomieszczenie staje się przestronniejsze i jaśniejsze.

Biała sypialnia na poddaszu – nowoczesne dodatki i dekoracje

Czy w takiej przestrzeni, jak nowoczesna sypialnia na poddaszu, jest miejsce na ozdobne dodatki? Zdecydowanie tak – to one przecież budują charakter i przytulność pomieszczenia. Trzeba jednak dobierać je z głową, by nadmiernie nie przytłaczały. Akcesoria dekoracyjne nie mogą bowiem dominować nad podstawowym, minimalistycznym wyposażeniem, a wyłącznie je dopełniać.

Jakie produkty warto wykorzystać? Dobrym pomysłem jest użycie tekstyliów. Może to być na przykład narzuta na łóżko lub poduszki w kontrastowym kolorze, który stanie się główną dominantą barwną w przestrzeni. Oprócz nich można wprowadzić do sypialni na poddaszu zdjęcia i obrazy, jeśli tylko pozwalają na to skosy ścian.

Nowoczesna sypialnia na poddaszu aranżacje do każdego pomieszczenia

Wygodna sypialnia na poddaszu, która wpisuje się w styl nowoczesny, potrafi być funkcjonalna i piękna. Zazwyczaj stawia się na białe, minimalistyczne meble, które powiększają przestrzeń, zapewniając pełen komfort korzystania z tej przestrzeni. Aby uzyskać ciekawą aranżację, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tekstyliów, dzięki którym sypialnia na poddaszu staje się bardziej przytulna i naprawdę przyjazna użytkownikom.

Stawianie na wysokiej jakości wyposażenie, które wpisuje się w dane wnętrze, w połączeniu z dobrym pomysłem na poddasze, mogą dać świetne rezultaty oraz sprawić, że ta często trudna do wykorzystania przestrzeń w domu zyska zupełnie nowe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *