Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne ławy do salonu – jak wybrać najlepszy model?

nowoczesne ławy do salonu

Podczas tworzenia aranżacji salonu w szczególny sposób dba się o zapewnienie jak największej funkcjonalności tej domowej przestrzeni, a także dba się o walory estetyczne. W końcu ma być to miejsce reprezentacyjno-rekreacyjne.

Co zatem musi się znaleźć w modnym i praktycznym salonie? Podstawą są oczywiście meble wypoczynkowe, a zwłaszcza sofy, narożniki i fotele. Nie da się jednak obejść również bez stolika lub ławy do salonu. To one dopełniają aranżację i budują nastrój pomieszczenia.

Jak wybrać idealny model? Czym się kierować, gdy chcemy znaleźć funkcjonalny i nowoczesny stolik lub ławę do salonu? Lepiej postawić na model klasyczny z drewna, czy może wybrać nowoczesne meble designerskie z tworzyw sztucznych? O najmodniejszych ławach do domowych wnętrz napiszemy poniżej.

Nowoczesne ławy do salonu i stoliki kawowe – do czego się przydają?

Do czego służą nowoczesne stoliki w salonie? To niezmiernie praktyczne meble, które idealnie uzupełniają strefę wypoczynku. Na ławy i stoliki kawowe odkłada się filiżankę z ulubionym napojem lub talerzyk z przekąską podczas wypoczynku lub niezobowiązujących spotkań towarzyskich.

Nowoczesne ławy do salonu i praktyczne stoliki kawowe przydają się jako miejsce na rozmaite przedmioty, które chcemy mieć pod ręką podczas wypoczynku. Niektóre modele posiadają nawet pojemne szuflady lub półki pod górnym blatem. Dzięki temu ława do salonu jest równocześnie stolikiem i pojemną szafką na drobiazgi.

Nie zapominajmy też o tym, że ławy i stoliki kawowe można udekorować poprzez ustawienie na nich rozmaitych akcesoriów – kwiatów, okolicznościowych ozdób (na przykład stroików bożonarodzeniowych) lub świec. Dzięki temu dopełnia się aranżację i tworzy niezmiernie przyjemny nastrój do wypoczynku we wnętrzu.

Jak wybrać ławę do salonu? Stoliki kawowe – wielkości i kształty

Nowoczesne ławy do salonu mogą przybierać rozmaite formy. Spotyka się szereg modeli o mocno zróżnicowanej wielkości, co pozwala dobrać idealne rozwiązanie do przestronnych i kameralnych pomieszczeń.

Ławy i stoliki różnią się między sobą wieloma parametrami. Najważniejszym z nich jest oczywiście kształt konstrukcji i samego blatu. Występują modele podłużne – prostokątne i owalne. Często spotyka się także rozwiązania centralne – kwadratowe lub owalne.

Kształt blatu to jednak nie wszystko. Ważna jest też stabilność stolika, na którą wpływa forma i ilość podpór. Najczęściej pojawiają się produkty na czterech nogach. Zamiast nich można zdecydować się na rozwiązanie na jednej lub na trzech. Forma zależy oczywiście od pozostałych elementów wystroju i całej aranżacji.

Nowoczesne ławy do salonu – z czego się je produkuje?

Nowoczesna ława lub stolik kawowy powinna wyróżniać się sporą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne podczas codziennej eksploatacji. Warto zatem zwrócić uwagę na materiał, z którego zrobiono dany model.

Najlepiej do tego celu nadają się meble wykonane z twardych gatunków drewna. Wielką popularnością cieszą się również nowoczesne konstrukcje minimalistyczne z tworzyw sztucznych, a także z metalu łączonego z hartowanym szkłem, które pojawiają się zwłaszcza w aranżacjach industrialnych.

Tak duży wybór materiałów sprawia, że oferta stolików jest niezmiernie bogata i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Popularne stoliki i nowoczesne ławy do salonu – jak dobrać model do mebli wypoczynkowych?

Każdy stolik powinien być jak najlepiej dobrany do pozostałych elementów wyposażenia oraz do wielkości pomieszczenia. Duże ławy niekoniecznie sprawdzają się w niewielkich pokojach dziennych, a małe stoliki nikną i nie spełniają swojej funkcji w zestawieniu z dużą sofą lub narożnikiem w przestronnych salonach. Warto zatem dopasować wizualnie wielkość i kształt blatu do dostępnej przestrzeni rekreacyjnej w salonie.

W drugiej kolejności trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalność tej części domu. Idealnym rozwiązaniem są stoliki i ławy, których wysokość blatu jest zbliżona do poziomu siedzisk mebli wypoczynkowych. Dodatkowo trzeba zadbać o to, by odstępy między stolikiem a fotelami lub kanapami wynosiły około 50 centymetrów. W ten sposób uzyskuje się swobodę przemieszczania się, a każdy przedmiot na stoliku jest zawsze w zasięgu ręki.

Modna ława do salonu – stylistyka produktów

Poza względami czysto funkcjonalnymi, każda ława lub stolik do salonu musi być również dopasowana pod względem stylistycznym. Skoro pragniemy zbudować przytulną przestrzeń do relaksu, trzeba zadbać o spójność wizualną wnętrza.

Design bywa mocno zróżnicowany. Na rynku pojawiają się modele we wszystkich popularnych obecnie stylach. Najpopularniejsze są wciąż modele klasyczne, odznaczające się ponadczasową prostotą, co pozwala stworzyć ciekawą i modną przestrzeń na lata.

Coraz więcej osób eksperymentuje z formą mebli. Dużym zainteresowaniem cieszą się ławy nowoczesne, o mocno uproszczonej, geometrycznej bryle, wpisujące się w aranżacje skandynawskie, minimalistyczne i hi-tech.

Miłośnicy surowości mogą natomiast postawić na nowoczesne ławy do salonu w stylu industrialnym lub modern vintage, o nietuzinkowej formie.

Osoby lubiące awangardę mogą wybrać oryginalne meble designerskie, którym niejednokrotnie bliżej do dzieł sztuki niż standardowych stolików. Stają się zatem praktycznym i niezmiernie efektownym uzupełnieniem aranżacji.

Idealna ława do salonu – funkcjonalność i estetyka

Ławy do salonu łączą dwie funkcje. Przede wszystkim są to meble praktyczny, służące jako podręczny stoliczek, przydatny podczas wypoczynku lub spotkań towarzyskich. Z drugiej jednak strony w wielu przypadkach mebel ten staje się też efektowną dekoracją, dzięki której zwykły salon zmienia się w przestrzeń reprezentacyjną o wielkich walorach dekoracyjnych.

Ławy mogą być wykonane z różnych materiałów (np. z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego), mogą mieć też różny kolor – ważne by wpisywały się w całościową aranżację. Warto zatem dobrze przemyśleć zakup tego praktycznego elementu wyposażenia i wybrać model, łączący optymalną funkcjonalność i ciekawe wzornictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *