Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne przedpokoje – jakie meble powinny się w nich znaleźć?

Przedpokój pełni niezmiernie ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu, a mimo to zazwyczaj bywa niedoceniany lub wręcz traktowany po macoszemu.

Zapominają o nim dekoratorzy wnętrz, nie myślą o nim osoby prywatne podczas aranżowania domowej przestrzeni. A to naprawdę poważny błąd. Nowoczesne przedpokoje stanowią bowiem pomieszczenia funkcjonalne i bardzo potrzebne w domach.

Jakie mogą być pomysły na aranżacje przedpokojów? Co zrobić, by móc w pełni cieszyć się wygodnym korzystaniem z własnych czterech ścian? Jakie meble do przedpokoju warto wybrać? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Nowoczesne przedpokoje – jakie funkcje spełnia przedpokój?

Nowoczesny przedpokój to przestrzeń wielofunkcyjna. Przede wszystkim jest to oczywiście pierwsze wnętrze, do którego wkracza się po przekroczeniu progu. W przedpokoju wita się gości, stamtąd prowadzi się ich w głąb mieszkania. Dlatego też przestrzeń tego typu stanowi swoistą wizytówkę domu lub mieszkania. Jej styl powinien więc być ściśle powiązany z pozostałymi wnętrzami.

W przedpokoju tworzy się również wygodną garderobę. To w nim przecież pojawiają się wydzielone przestrzenie na płaszcze, obuwie i rozmaite akcesoria, do których przechowywania niezbędne są pojemne meble do przedpokoju, a zwłaszcza solidne szafy i szafki na buty.

To w końcu w przedpokoju dokonujemy ostatnich poprawek w stroju, gdy wychodzimy z domu. Dzięki temu mamy szansę zawsze prezentować się nienagannie.

Nowoczesny przedpokój – jakie popularne meble powinny do niego trafić?

Skoro przedpokój spełnia tak wiele funkcji, to należy precyzyjnie zadbać o wprowadzenie do niego odpowiedniego wyposażenia, które będzie w pełni odpowiadać oczekiwaniom wszystkich domowników.

Podstawowym typem mebli do przedpokoju są oczywiście bardzo pojemne szafy. Zazwyczaj do tego pomieszczenia trafiają pełnowymiarowe modele, często dwu, trzydrzwiowe, w których można łatwo pomieścić kurtki, płaszcze i wszelkie dodatki, jak czapki, szaliki i rękawiczki, należące do domowników, a także do gości, odwiedzających dom.

Równie ważnym meblem jest szafka na buty. Dzięki niej udaje się zachować porządek. Nie trzeba też przechowywać wszystkich par obuwia na wycieraczce lub obok szafy na płaszcze.

W przedpokojach wiele osób umieszcza też dodatkowe, nowoczesne szafy, w których ukrywa się wszystkie potrzebne przedmioty, na które zabrakło miejsca w innych pokojach. Przydaje się to zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których każdy skrawek powierzchni użytkowej bywa niezmiernie cenny.

Styl nowoczesny w przedpokoju – nie tylko modna szafka na buty, szafy, ale też popularne dodatki i akcesoria

Praktyczne i pojemne meble do przechowywania rozmaitych przedmiotów, jak szafka na buty i szafy na ubrania, to oczywiście podstawa dla każdego przedpokoju. Oprócz nich w takiej przestrzeni musi też pojawić się szereg dodatkowych akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność pomieszczenia.

Szczególnie przydatne bywa choćby lustro. To właśnie w nim można się przejrzeć tuż przed wyjściem z domu, by ocenić, czy wygląda się odpowiednio. Zazwyczaj w przedpokojach umieszcza się całopostaciowe zwierciadła, które znacząco ułatwiają ocenianie wszystkich elementów stroju – od stóp do głów.

Dodatkowo w wielu przedpokojach stosuje się ciekawe elementy dekoracyjne. Mogą to być na przykład rodzinne zdjęcia, dzieła sztuki lub ozdobne oświetlenie, budujące przytulną przestrzeń, zapraszającą do tego, by wejść do mieszkania lub domu.

Duży i mały przedpokój – inspiracje i wskazówki, jak urządzić nowoczesne wnętrza

Podstawowa zasada głosi, że wystrój przedpokoju powinien być spójny z pozostałymi pomieszczeniami w domu lub mieszkaniu. Dotyczy to choćby takich kwestii, jak kolor ścian lub podłoga w przedpokoju.

Warto jednak pamiętać o tym, że finalnie aranżacja w dużej mierze zależy również od dostępnej przestrzeni. Inaczej planuje się przestronne wnętrze niż mały przedpokój, aby stworzyć miejsce o wysokiej funkcjonalności.

Szczególnym wyzwaniem bywa wąski lub nieregularny przedpokój, w którym chcemy zmieścić szafę, szafkę na buty, a przy tym stworzyć przyjazne miejsce. Jak to zrobić?

Najlepszą opcją jest wykorzystanie jasnych barw (ściany, podłoga, wyposażenie), które optycznie powiększą klaustrofobiczną przestrzeń. Ściany raczej powinny być gładkie. Wzorzyste tapety mogłyby zbytnio przytłoczyć mały przedpokój. Równie ważne jest też dobrze dopasowane oświetlenie.

A co z meblami? Przydaje się szafa z przesuwnymi drzwiami, wyposażona od razu w duże lustro. W ten sposób łączy się kilka funkcji w jednym meblu, a wnętrze staje się znacznie wygodniejsze. Aranżacja powinna być przemyślana tak, by jak najwięcej przedmiotów ukryć w szafach i szafkach. Wprowadza to ład i porządek oraz sprawia, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne.

Znacznie więcej możliwości daje przestronny przedpokój lub hol. W nich można bawić się aranżacją, wykorzystywać wzorzyste tapety, układać modne ostatnio ozdobne posadzki w geometryczne wzory oraz stosować większą ilość mebli, dopasowanych funkcją i stylem do nowoczesnego i efektownego wnętrza.

Wygodny i nowoczesny przedpokój – funkcjonalność i design wnętrza

Przedpokój musi zapewniać miejsce na rozmaite przedmioty oraz budować przestrzeń, zachęcającą do spędzenia czasu w domu lub mieszkaniu. Wpływa na to przemyślana aranżacja oraz wykorzystanie odpowiednich mebli, dzięki którym nawet najmniejszy przedpokój może być naprawdę wygodny i piękny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *