Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne pufy do salonu – jakie modele są modne?

nowoczesne pufy do salonu

Puf często bywa niedoceniany, a naprawdę jest to jeden z praktyczniejszych mebli. Zwiększa funkcjonalność przestrzeni, tworzy dodatkowe miejsce do siedzania oraz doskonale podnosi walory estetyczne wnętrza. Na tych ostatnich chcielibyśmy się dziś skupić i pokazać, jakie nowoczesne pufy do salonu i nie tylko warto wybrać. Poniżej prezentujemy nieco inspiracji.

Wygodne i nowoczesne pufy do salonu i nie tylko

O konstrukcjach i podstawowych kryteriach wyboru puf pisaliśmy już wcześniej w tekście: „Nowoczesne pufy do salonu – idealne uzupełnienie miejsca relaksu”. Zasygnalizowaliśmy tam nie tylko aspekty techniczne, ale również estetykę.

Pufy stanowią bowiem mebel niezmiernie praktyczny. Tworzą dodatkowe miejsca do siedzenia w dużych i małych salonach. Można wprowadzać je do sypialni, przedpokoju lub pokoju dziecięcego. Nowoczesne pufy do siedzenia to też rodzaj mebli, który znacząco wpływa na estetykę całej aranżacji wnętrza.

Muszą zatem być doskonale dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia i stawać się produktem nie tylko wygodnym, ale też dekoracyjnym.

Jak wybrać najlepsze rozwiązania? Poniżej opowiemy więcej o najpopularniejszych stylów wnętrzarskich i o pufach, które warto wprowadzić do różnych aranżacji.

Styl klasyczny – nowoczesne pufy do siedzenia do praktycznych wnętrz

Pufy pojawiają się często we wnętrzach klasycznych. Uzupełniają zestawy mebli wypoczynkowych takich, jak sofa lub fotel. Zazwyczaj są to drewniane pufy tapicerowane, obite pluszem lub inną grubą tkaniną, często dekorowaną dodatkowymi aplikacjami.

Pufy klasyczne występują w wielu, mocno zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Producenci chętnie stosują wzorzyste tkaniny jako materiały obiciowe. Sama konstrukcja jest jednak bardzo prosta i zazwyczaj nie wyróżnia się oryginalnością.

Styl skandynawski – wygoda w różnych wnętrzach w domu

Styl skandynawski stawia na prostotę i wygodę. Również w aranżacjach tego typu pojawiają się zatem pufy do siedzenia, używane niejednokrotnie jako niewielkie stoliki na drobiazgi lub podnóżki.

Jak wyglądają? Nawiązują do mebli minimalistycznych. Składają się z prostego, drewnianego szkieletu i tapicerowanego siedziska. Najczęściej obija się je bawełną o gładkim, jednolitym splocie. Pufy do siedzenia do salonu w stylu skandynawskim najczęściej wykonuje się w jednolitych kolorach. Mogą być neutralne i wpisywać się w całą aranżację lub mieć barwę kontrastującą, stając się wyrazistą dekoracją.

Nowoczesne pufy – prostota i funkcjonalność każdego wnętrza

Równie ascetyczne i zgeometryzowane są nowoczesne pufy. W ich przypadku ograniczono do zupełnego minimum elementy dekoracyjne. Mebel składa się ze skrajnie prostej konstrukcji, którą często wykonuje się nie z drewna, ale z metalu.

Miewają mocne, wyraziste kolory, a tkaniny obiciowe najczęściej są gładkie, bez aplikacji i dekoracyjnych dodatków. Niekiedy wręcz zastępuje się w takich surowych, nowoczesnych wnętrzach tapicerowane pufy praktycznymi, designerskimi taboretami, jak nasz taboret Twist.

Meble w stylu glamour i art déco – nowoczesne pufy w eleganckiej odsłonie

Na przeciwnym biegunie pozostają równie modne meble w stylu glamour i art déco. Są to rozwiązania klasyczne, stawiające jednak na wyrafinowaną elegancję.

Najczęściej w tym przypadku można spotkać tapicerowane pufy, obite miękkim pluszem lub inną strukturalną tkaniną. Często miewa ona różne faktury lub desenie, pojawiają się na niej aplikacje ozdobne. Niektóre modele mogą mieć pikowane siedziska z naszytymi guzikami, nawiązując do klasycznego stylu chippendale.

Konstrukcja mebla wykonana jest z metalu lub drewna, lakierowanego na czarno lub srebrno, a powierzchni nadaje się piękny połysk, przez co jeszcze lepiej podkreśla się nietuzinkowy styl produktu.

Nowoczesne i wygodne pufy do siedzenia – idealne uzupełnienie domowych wnętrz

Do salonu wprowadza się mocno zróżnicowane meble, które odpowiadają za wygodę i przyjemność spędzania czasu w tej części domu lub mieszkania.

Warto pamiętać o tym, że pomieszczenia tego typu pełnią funkcję rekreacyjno-reprezentacyjną. Muszą zatem nie tylko zapewniać komfortowe miejsce do wypoczynku, ale też pięknie się prezentować. Wprowadzenie do strefy wypoczynku oprócz sofy i fotela również praktycznych, pięknych puf pozwala zbudować przestrzeń kompleksową, o sporych walorach praktyczno-estetycznych. Takie meble sprawdzają się jako miejsca do siedzenia, podnóżki i stoliki, dekorując przy tym wnętrze.

Dostępny wybór produktów jest szeroki, wyróżnia je kształt, materiał i kolor. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. A Wy, które pufy umieścilibyście w swoich salonach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *