Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne szafy do sypialni – jak wybrać najlepszą?

nowoczesne szafy do sypialni

Sypialnia przede wszystkim jest przestrzenią do przyjemnego wypoczynku i snu. Dlatego w jej centrum zawsze znajduje się łóżko. Nie jest to jednak jedyny mebel umieszczany w tym wnętrzu. Równie ważne są meble do przechowywania ubrań, bielizny czy rozmaitych innych drobiazgów.

Do tego celu przydają się nowoczesne szafy do sypialni. Jak wybrać odpowiednią? Lepsze są popularne szafy przesuwne z lustrem czy z drzwiami uchylnymi? Jakiej wielkości powinna być praktyczna szafa do sypialni? Na wszystkie pytania dotyczącej tej kategorii mebli odpowiemy poniżej.

Duża szafa do sypialni – do czego jest potrzebna?

Szafy do sypialni bywają mocno zróżnicowane. Dopasowuje się je do konkretnych oczekiwań oraz możliwości przestrzeni. Do czego zazwyczaj służą? To w nich chowa się ubrania, buty lub też elementy bielizny pościelowej. Szafy w tej części domu spełniają niekiedy rolę garderoby, jeżeli nie ma możliwości wyodrębnienia na nią oddzielnego pomieszczenia.

Czasami w szafach trzyma się też przedmioty, które chce się ukryć przed wzrokiem niepowołanych osób, a na które zabrakło miejsca w szafach w pokoju dziennym lub w przedpokoju. Stają się praktycznym schowkiem i sposobem na utrzymanie porządku w całym domu.

Nowoczesne meble do sypialni – jak wybrać najlepsze?

Szafy do sypialni spełniają niezwykle ważną rolę i naprawdę trudno się bez nich obejść. Z tego też względu warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać rozwiązanie, które sprosta wszystkim oczekiwaniom i będzie dobrze służyło przez długi czas.

Czym powinny wyróżniać się nowoczesne szafy do tej części domu lub mieszkania?

Trwałość – solidne meble do sypialni na lata

Nowoczesne szafy powinny być przede wszystkim trwałe. Dotyczy to zarówno mebli do sypialni, jak i salonu i przedpokoju. Kupuje się je przecież na dłuższy czas i intensywnie użytkuje każdego dnia.

Warto zatem stawiać na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Szafa musi być również prosta do utrzymania w czystości. Pamiętajmy bowiem, że stanowi ona jeden z większych elementów wyposażenia, mocno rzucający się w oczy i decydujący o ogólnym odbiorze całej wnętrza – o jego przytulności, estetyce i schludności.

Wielkość szafy – dostosowanie do potrzeb i wnętrza

Nowoczesna szafa do sypialni może przybierać różne kształty i rozmiary. Przede wszystkim zależy to od indywidualnych upodobań i potrzeb. Nie można jednak zapominać o specyfice danego pomieszczenia.

Nieco łatwiej jest dobrać odpowiednie meble do przestronnych sypialni. Wówczas można pozwolić sobie na okazałe szafy dwu lub nawet trzydrzwiowe. W mniejszych sypialniach lepiej postawić na meble tworzone na wymiar. Dzięki temu optymalnie dostosowuje się je do dostępnego miejsca, wykorzystując nieprzydatne narożniki i zakamarki.

Szafa przesuwna czy z drzwiami uchylnymi?

Podczas wybierania szafy, trzeba też zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi. Można zdecydować się na przykład na drzwi uchylne, otwierane na zewnątrz. Jest to rozwiązanie klasyczne, wciąż cieszące się wielką popularnością.

Drugą opcją są drzwi przesuwne, które szczególnie chętnie wprowadza się w niewielkich sypialniach, w których stara się jak najlepiej wykorzystać całą przestrzeń użytkową.

Innym funkcjonalnym rozwiązaniem, które niekiedy zastępuje drzwi przesuwne, są drzwi składane. Taka konstrukcja pozwala łatwo dostać się do wybranej części szafy, bez konieczności otwierania jej na oścież.

Drzwi przesuwne i uchylne mogą spełniać również dodatkowe funkcje. Jeśli sypialnia jest równocześnie garderobą, warto wybrać model praktyczny taki, jak choćby szafa przesuwna z lustrem na drzwiach. Dzięki temu można na bieżąco weryfikować stylizacje, optymalnie dobierać elementy garderoby lub wykonywać poprawki w makijażu i fryzurze przed wyjściem z domu. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa funkcjonalność przestrzeni, ale, zwłaszcza w małych wnętrzach, sprawia, że stają się one optycznie nieco większe.

Nie tylko nowoczesna szafa z drzwiami przesuwnymi może mieć zamontowane lustro. Umieszcza się je także na drzwiach uchylnych – od zewnętrznej lub wewnętrznej strony, tworząc praktyczną mini przymierzalnię.

Pojemność i funkcjonalność szafy do sypialni

Kiedy wybiera się szafę do pokoju dziennego, sypialni lub przedpokoju, trzeba oczywiście znaleźć model wpisujący się w indywidualne potrzeby.

Możliwości pod tym względem jest sporo. Nowoczesna szafa do sypialni może mieć we wnętrzu wieszaki, półki, szuflady i schowki, przystosowane do przechowywania odzieży, bielizny, butów lub innych akcesoriów, które pragnie się mieć pod ręką. Warto zatem wcześniej zastanowić się, jak duży mebel jest nam potrzebny i do czego tak naprawdę szafa będzie wykorzystywana.

Wygląd mebli do sypialni a nowoczesna szafa

Bez względu na to, jaką wielkość i typ otwierania (drzwi przesuwne, uchylne czy składane) się wybierze, należy zadbać o to, by szafa wpisywała się w ten sam styl, co pozostałe typy mebli. Zalicza się ona przecież do naprawdę okazałych elementów wyposażenia i w olbrzymim stopniu wpływa na charakter miejsca – buduje jego styl i nastrój.

Na rynku można znaleźć szafy we wszystkich popularnych obecnie tendencjach. Na naszej stronie występują modele klasyczne, minimalistyczne i nowoczesne. Dla miłośników tendencji retro mamy produkty o ciekawych zdobieniach, wykonane z efektownych materiałów. Bez trudu można więc znaleźć szafę dla każdej sypialni.

Nowoczesna szafa do modnej sypialni – komfort, ergonomia i estetyka

Gdy wybiera się szafę, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Przede wszystkim musi być ona w pełni funkcjonalna, na co wpływa przede wszystkim jej wielkość, kształt oraz rodzaj otwierania (drzwi przesuwne lub uchylne).

Równie ważne jest dopasowanie jej do pozostałych elementów wyposażenia, jego kształtu i wielkości. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie te kwestie, wówczas znajdzie się odpowiedni mebel oraz stworzy się idealną przestrzeń do relaksu – piękną i w pełni funkcjonalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *