Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne urządzenia grzewcze – na co warto postawić?

Ogrzewanie pochłania sporą część domowego budżetu. W dobie, kiedy to rachunki za prąd i gaz znacząco wzrastają, zaczynamy się zastanawiać, jakie nowoczesne urządzenia grzewcze najlepiej wybrać.

Na rynku dostępne są rozmaite propozycje. Które urządzenia spełnią nasze oczekiwania, będą oszczędne, a przy tym estetyczne?

Nowoczesne urządzenia grzewcze – hybrydy

Wśród ciekawych propozycji znaleźć można elektryczne grzejniki hybrydowe, które proponuje sklep Econovli.pl. Do ich działania niezbędny jest prąd, ale sposób, w jaki pracują decyduje o możliwości oszczędzania, bez utraty na komforcie termicznym.

Hybrydowe grzejniki mają w sobie bowiem dwa moduły. Jeden z nich to aluminiowy element grzewczy, który nagrzewa się do pożądanej temperatury w sposób tradycyjny. Drugi element działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, czyli zjawiska wykorzystywanego w promiennikach.

Najprościej to ujmując – grzejnik pobiera prąd do momentu uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury. Zaś za równomierne rozprowadzanie ciepła po domowych wnętrzach odpowiada moduł promiennika. Jego praca odbywa się już jednak bez dalszego poboru energii elektrycznej. Prąd ponownie idzie w ruch, gdy grzejnik wykryje nagłe zmiany temperatury w pomieszczeniu. Nagrzewanie odbywa się jednak bardzo szybko, dlatego można liczyć na oszczędności.

Promienniki podczerwieni – naturalnie i bezpiecznie

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka najbardziej naturalne i w pełni bezpieczne. Co więcej, jego właściwości są na bieżąco wykorzystywane w medycynie. Jak to się ma do ogrzewania? Na rynku znaleźć można promienniki podczerwieni, które nadają się do instalacji praktycznie w dowolnym wnętrzu.

Ogromnym atutem ogrzewania wnętrz za pomocą promienników jest uniknięcie różnic występujących w temperaturze odczuwanej przy podłodze i przy suficie. W promiennikach nie dochodzi bowiem do unoszenia się nagrzanego powietrza. Zasada działania polega na zamianie fal na ciepło. Fale są pochłaniane przed ściany, elementy wyposażenia, a następnie oddawane w postaci ciepła.

Nie ma różnic temperatur, więc można liczyć na maksymalny komfort termiczny. Oszczędności pozyskiwane są nie tylko dlatego, że grzejnik korzysta z energii elektrycznej tylko do momentu uzyskania odpowiedniej temperatury. Chodzi również o odczucia osób przebywających we wnętrzach. Mają oni bowiem wrażenie, że panuje tu o nawet 2 stopnie Celsjusza wyższa temperatura niż wykazują rzeczywiste pomiary. Można więc ograniczyć ogrzewanie i oszczędzać.

Estetyka nowoczesnych grzejników

Nowoczesne urządzenia grzewcze, poza funkcjonalnością, wyróżniają się wyjątkową estetyką. To nie są już żeberkowe, ciężkie i brzydkie kaloryfery, które zwyczajnie szpeciły domowe przestrzenie. Mamy do czynienia z urządzeniami eleganckimi, łatwymi do wkomponowania w dowolną aranżację.

Na tym polu nie mają sobie równych promienniki, które można instalować na ścianach i sufitach, a nawet ukryć je za lustrem bądź grafiką.

Nowoczesne urządzenia grzewcze zaskakują łatwą obsługą, możliwościami i estetyką, których próżno szukać wśród klasycznych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *