Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesny salon w stylu angielskim – najmodniejsze dodatki

Jeśli pragnie się zbudować przytulny, funkcjonalny salon, warto zdecydować się na efektowne rozwiązania w stylu angielskim, który ponownie zyskuje na popularności w aranżacji domów lub mieszkań.

Jakie meble wykorzystuje się w salonach w stylu angielskim? Czym się charakteryzują angielskie wnętrza? Więcej na ten temat napiszemy w dalszej części artykułu.

Nie tylko wnętrza w stylu skandynawskim – styl angielski do modnych salonów

Choć minimalizm wciąż uznaje się za najpopularniejszy trend wnętrzarski, to bardziej dekoracyjne tendencje również zyskują sympatię użytkowników. Zazwyczaj dotyczy to głównie salonów. Dlaczego? Pokój dzienny to bowiem pomieszczenie przeznaczone do wypoczynku i rekreacji, która ma być nie tylko praktyczna, ale też przytulna i ciepła.

Do tego celu przydają się wygodne meble, piękne tekstylia oraz rozmaite drobiazgi, nadające przestrzeni indywidualnego charakteru. Takie efekty można uzyskać właśnie, gdy postawi się na nowoczesny salon w stylu angielskim.

Nowoczesny salon w stylu angielskim – czym wyróżnia się styl?

Styl angielski łączy kilka tendencji. Ma w sobie coś z elegancji angielskich pałaców i rezydencji, którą łączy się z wyposażeniem i detalami w rustykalnym stylu. W rezultacie powstaje nurt komfortowych wnętrz o sielskim wyrazie.

Wnętrza w stylu angielskim opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Króluje wszechobecne drewno, które stosuje się nie tylko jako surowiec na trwałe i solidne parkiety lub do produkcji efektownych mebli. Styl angielski to także powszechne zastosowanie drewnianych boazerii na ścianach. Wykonuje się je z trwałych gatunków drewna: dębu, jesionu lub odmian egzotycznych. Boazeria angielska bywa gładka lub rzeźbiona, z dekoracyjnymi płycinami, malowana na rozmaite kolory, choć zdarzają się deski pokryte wyłącznie impregnatem, by zachować naturalne piękno materiału.

W salonie angielskim nie może też zabraknąć tekstyliów, jak poduchy, dywany i zasłony. Często stawia się na tkaniny w romantyczne wzory kwiatowe, powielane na rozmaitych powierzchniach.

We wnętrzach angielskich dominują pastelowe, stonowane kolory, które idealnie łączą się z naturalnymi materiałami, tworząc przestrzeń z charakterem. Wszystko razem sprawia, że styl angielski pozwala zbudować przestrzeń przytulną, sentymentalną i przyjazną dla osób, pragnących mieć swój idealny kącik do wypoczynku z dala od współczesnego świata.

Meble w stylu angielskim – zasady aranżacji wnętrz angielskich

Jakie meble są niezbędne w pokoju dziennym urządzonym w angielskim stylu? W tym pomieszczeniu powinna panować prawdziwa angielska elegancja i ciepły klimat.

Zestaw mebli wypoczynkowych do salonu to duże i wygodne sofy, narożniki i fotele o drewnianej konstrukcji oraz efektownych obiciach z dekoracyjnych tkanin. Mogą to być materiały z kwiatowymi wzorami albo pikowany aksamit, zbliżony do mebli w stylu Chesterfield. Warto zestawić je z praktycznym stolikiem kawowym w stylu retro.

Oprócz mebli do wypoczynku w salonie angielskim powinny pojawić się szafy i komody. Do ich produkcji może być użyte ciemne lub jasne drewno w naturalnym kolorze. Niekiedy trafiają się także konstrukcje postarzane albo efektowne bielone meble, już na pierwszy rzut oka przywodzące na myśl wyposażenie w stylu prowansalskim.

Jakie dodatki wprowadzić w salonie w stylu klasycznym angielskim?

W jakie dodatki warto wyposażyć salon w stylu angielskim? Wprost nie może się obyć bez pięknych tkanin. Wykorzystuje się je przy obiciach mebli, o których już wspomnieliśmy wcześniej. Wprost nie da się wyobrazić salonu angielskiego bez wygodnego fotela z kwiecistą tapicerką, na którym warto również umieścić piękne, dekoracyjne poduszki.

Oprócz nich w niemal wszystkich angielskich wnętrzach musi pojawić się miękki dywan, który wyznacza strefę wypoczynku i dekoruje drewnianą podłogę. Funkcjonalność z dekoracyjnością łączą długie zasłony, osłaniające wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych oraz budujące idealne miejsce do przyjemnego wypoczynku.

Ważnym elementem wystroju do pokoju dziennego w stylu angielskim są rozmaite bibeloty i przedmioty typowo dekoracyjne. Mogą to być figurki porcelanowe, wazony i flakoniki, obrazki na ścianach, zdjęcia w ozdobnych ramkach. W przypadku salonu angielskiego każda ich liczba jest naprawdę mile widziane.

Modne wnętrza angielskie – jak zbudować efektowny i przytulny salon?

Stylem angielskim zachwycają się projektanci wnętrz oraz osoby prywatne, dla których komfortowy i przytulny pokój dzienny to kluczowa przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Taki właśnie jest salon w stylu angielskim, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości mebli i ciekawych dodatków, które zdobią, budują klimat wnętrza oraz sprawiają, że jest ono indywidualne, prywatne i bardzo przytulne. A przecież właśnie taki powinien być idealny salon, nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *