Opublikowano Dodaj komentarz

Okno w nowoczesnym wydaniu

Jeśli marzysz o pozbyciu się firan i zasłon – jedna duża roleta na okno może być idealnym rozwiązaniem. Producenci rolet wzbogacają swoje oferty o nowe kolory i struktury tkaniny z różnym stopniem zaciemnienia. Dobranie idealnego rozwiązania do okna w nowoczesnym i klasycznym wnętrzu staje się coraz prostsze.

Prostota to jedna z głównych cech nowoczesnego stylu w dekoracji wnętrz. Oszczędne używanie ozdobników, kolorów oraz finezyjnych faktur pozostawia pola do wydobycia piękna prostych form i estetycznego ładu. Funkcję dekoracyjną pełnią symetryczne linie tworzone przez modne lamele, światła led czy przesłony okienne. Ten trend pięknie króluje w obszarze okien. Modne od kilku już lat rolety dzień noc https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc czyli charakterystyczne ułożono poziomo pasy, występują aktualnie nie tylko w szerokim wariancie kolorystycznym ale także z subtelną strukturą. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, szukamy do okna jednej dużej rolety o wysokiej jakości tkaniny, która zastąpi nam firany, zasłony i kilka mniejszych rolet na poszczególne skrzydła okna. Większa połać tkaniny, powieszona nad wnęką okna, sprawi że wnętrze nabierze przestrzeni. Być może, zadasz sobie pytanie jaką przewagę nad banalną roletą gładką wolnowisząca, ma roleta wolno wisząca dzień noc? W sensie dekoracyjnym różnica jest niebagatelna. Pasy kryjące i prześwitujące sprawiają, że przestrzeń okna pozbawiona jest nudy. Ułożenie dwóch warstw tkaniny pozwoli wypełnić wnętrze radosnym słońcem o poranku, stworzyć nastrój do odpoczynku lub całkowicie zasłonić okno tworząc komfortowe poczucie prywatności. Szeroki wachlarz kolorów i faktur w gamie rolet dzień i noc został skomponowany po to, by każdy klient mógł dobrać kolor do odcienia mebli, dywanu lub zasłon. Na szczególną uwagę zasługują rolety drewnopodobne premium. Zachwycisz się nie nimi, jeśli lubisz to, co nieoczywiste subtelne i stylowe. Odcienie tkanin zbliżonych do faktury drewna oraz lekko melanżowe to nie tylko gwarantowany efekt dekoracyjny ale także komfort długoletniego użytkowania bez obaw o wyblaknięcie. Kompozycja tych odcieni to szarości, beże i złamana biel oraz ciepłe karmelowe odcienie zbliżone do złotego dębu.

Roleta dzień noc zaciemniająca to nowość w gamie rolet. Teraz poza dekoracyjną prostotą rolety pasującej do nowoczesnych wnętrz, zyskujesz pełen komfort decydowania o stopniu oświetlenia światłem naturalnym. Przesuwając pasy tkaniny dopasowujesz intensywność oświetlenia.  Możesz zatem wypełnić wnętrze radosnymi promieniami słońca, ograniczyć jego dopływ w czasie codziennych aktywności lub całkowicie zaciemnić gdy potrzebujesz wypoczynku. Ta ostatnia funkcja jest niemożliwa do uzyskania w przypadku montażu na oknie zwykłej rolety dzień noc. Opcja całkowitego zaciemnienia wnętrza jest genialną zaletą w przypadku dużych otwartych przestrzeni typu loft. Przestronne salony często służą domownikom także jako przestrzeń do pracy lub są używane jako sypialnia. Pełne zaciemnienie wnętrza zawsze gdy tylko zajdzie taka potrzeba będzie na wyciągnięcie ręki!

Wart docenienia jest także komfort konserwacji takiej rolety. Przetarcie wilgotną ściereczką podczas typowych porządków,  to w zasadzie wszystko czego taka roleta wymaga. Jeśli roleta będzie w regularnym użytkowaniu, czyli okno będzie często zasłaniane i odsłaniane, na rolecie nie będzie osadzał się kurz, więc i ta czynność może okazać się zbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *