Opublikowano Dodaj komentarz

Regał w stylu skandynawskim – funkcjonalne uzupełnienie wnętrza

regały w stylu skandynawskim

W domowych wnętrzach pojawiają się rozmaite typy wyposażenia, mające zapewniać wygodę i bezpieczeństwo korzystania z całej przestrzeni. Jednym z podstawowych rodzajów mebli, bez których po prostu nie można się obyć, są oczywiście szafy i regały.

Pojawiają się we wszystkich modnych obecnie aranżacjach wnętrz, również w tendencjach minimalistycznych. Jakie powinny być regały skandynawskie? O tym napiszemy poniżej.

Drewniane regały w stylu skandynawskim – mebel do każdego wnętrza

Co wyróżnia meble w stylu skandynawskim, a zwłaszcza nowoczesne regały? Są to praktyczne elementy wyposażenia do przechowywania rozmaitych rzeczy. W zależności od pomieszczenia, w którym się je ustawia, przydają się do magazynowania książek, ozdobnych drobiazgów, ubrań lub innych przedmiotów.

Jak wyglądają praktyczne regały skandynawskie? Przede wszystkim są to konstrukcje bardzo proste, niemal całkowicie pozbawione dekoracji. Zazwyczaj mamy do czynienia z ascetycznym, mocno zgeometryzowanym produktem, w którym największą ozdobą jest jego bryła oraz zastosowany materiał.

Meble w stylu skandynawskim, np. regał na książki skandynawski, produkuje się zazwyczaj z drewna. Niekiedy pokrywa się je jednobarwną warstwą farby, innym razem zostawia się naturalną barwę i fakturę, z widocznym rysunkiem słojów i nierówności, co wpisuje takie meble w modny obecnie nurt eko architektury. Zazwyczaj regały skandynawskie są utrzymane w jasnej kolorystyce, by razem z pozostałymi elementami wyposażenia wprowadzać do wnętrza domu lub mieszkania jak najwięcej światła.

Skandynawski regał – do jakich wnętrz może się przydać?

Nowoczesne meble do przechowywania, jak regały skandynawskie, wykorzystuje się w różnych domowych przestrzeniach. W każdej z nich zapewniają miejsce do składowania lub eksponowania różnych przedmiotów.

Zazwyczaj kojarzy się je z pomieszczeniami rekreacyjnymi. Dlatego trafiają do salonów i sypialni. Potrafią też być niezmiernie przydatne w kuchni, łazience, jadalni oraz wielofunkcyjnym pokoju dziennym. W większości mieszkań nie da się bez nich obyć także w przedpokoju.

Minimalistyczny design regałów skandynawskich sprawia, że świetnie łączą się z innymi nurtami stylistycznymi. Można zatem wprowadzić je do jednorodnych przestrzeni w duchu krajów Północy, lub użyć ich do uspokojenia wnętrz industrialnych lub klasycznych.

Regał w stylu skandynawskim – co można na nim ustawić?

Półki regału skandynawskiego można wykorzystać na wiele sposobów. W pomieszczeniach rekreacyjnych tworzą idealne miejsca do ekspozycji szczególnie ciekawych przedmiotów lub schowania rzeczy, które niekoniecznie powinny leżeć na wierzchu. W innych pomieszczeniach przydają się jako praktyczne szafy na rozmaite domowe rzeczy – ubrania, pościel, kosmetyki itp.

W zależności od wielkości regału skandynawskiego może on spełniać funkcję głównego mebla do składowania domowych sprzętów lub być dodatkowym wsparciem, by utrzymać ład i porządek w całej przestrzeni.

Regał na książki w stylu skandynawskim – różne typy wyposażenia wnętrz

W sklepach można znaleźć mocno zróżnicowane typy regałów w stylu skandynawskim. Mogą to być modele mające wyłącznie kilka otwartych półek. Takie meble idealnie sprawdzają się do zaprezentowania ciekawych przedmiotów dekoracyjnych, jak szkło, porcelana lub książki. Regały skandynawskie to bowiem fenomenalne meble, wykorzystywane chętnie jako domowe biblioteczki do salonu lub sypialni.

Innym wariantem są regały skandynawskie z półkami ukrytymi za drzwiczkami lub szufladami, w który łatwo schować rozmaite akcesoria i przedmioty. Spełniają one rolę zamkniętej szafki na rozmaite skarby lub do przechowywania przedmiotów, do których nie powinny mieć dostępu osoby nieupoważnione.

Spotyka się także meble łączące oba typy, które równocześnie dekorują i zapewniają zamkniętą, bezpieczną przestrzeń do składowania. Takie wyposażenie stają się zatem w pełni funkcjonalnym, a przy tym dekoracyjnym elementem aranżacji. Można na nich bowiem ustawić ciekawe dodatki, które dopełnią przestrzeń, nadając jej konkretny wyraz.

Regał na książki skandynawski do modnego pomieszczenia – sposób na umeblowanie salonu

Regały skandynawskie na książki lub takie służące do przechowywania innych przedmiotów, to znaczący element każdej domowej aranżacji w stylu minimalistycznym. Trudno zbudować bez nich spójną i w pełni funkcjonalną przestrzeń. Warto zatem znaleźć model o odpowiedniej budowie, z wystarczającą liczbą otwartych lub zamkniętych półek, na których zmieści się wszystko, co chcielibyśmy schować lub wyeksponować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *