Opublikowano Dodaj komentarz

Sofa w stylu angielskim – do jakich wnętrz ją wprowadzić?

Jeśli minimalistyczny styl nowoczesny w salonie to nie rozwiązanie przemawiające do Waszej wyobraźni i upodobań, możecie skorzystać z bardziej klasycznych konwencji, które pozwolą zbudować przytulną i romantyczną przestrzeń do wypoczynku lub przyjmowania gości.

Wśród rozmaitych nurtów nieustanną popularnością cieszy się styl angielski do salonu. Co go wyróżnia i jak wybrać idealne meble do salonu, w tym sofy w stylu angielskim? O tym napiszemy poniżej.

Sofa w stylu angielskim – kiedy warto postawić na ten nurt wnętrzarski?

Aranżacje w stylu angielskim cieszą się nieustanną popularnością od lat, wśród osób prywatnych i dekoratorów wnętrz, którzy preferują uniwersalne i efektowne rozwiązania.

Co wyróżnia przestrzenie w stylu angielskim? To wnętrza przytulne i komfortowe, wypełnione rozmaitymi przedmiotami dekoracyjnymi, nie stroniąc nawet od bibelotów. Takie rozwiązania wręcz idealnie nadają się do urządzenia romantycznego, zacisznego i przyjaznego dla użytkowników pokoju dziennego.

Z tych powodów nurt angielski idealnie nadaje się do salonów, które przede wszystkim mają zapewniać wygodę i tworzyć przytulną przestrzeń do rekreacji lub spotkań towarzyskich. Aranżacje tego typu w centrum uwagi stawiają bowiem wygodę wszystkich użytkowników.

Sofa w stylu angielskim i inne elementy wyposażenia – podstawowe cechy aranżacji

Jak najlepiej opisać styl angielski? Wywodzi się oczywiście z Wielkiej Brytanii. Łączy sielskie elementy wiejskich rezydencji ze stylem wiktoriańskim, tworząc elegancką i naprawdę przytulną przestrzeń.

W pomieszczeniach w stylu angielskim najczęściej dominują jasne, pastelowe barwy. Chętnie stosuje się drewniane boazerie i parkiety oraz subtelne, kwiatowe tapety na ścianach. Równie ważne jest odpowiednie wyposażenie, budujące klimat miejsca oraz jego funkcjonalność.

Fotele, kanapy i sofa w stylu angielski z funkcją spania – co je wyróżnia?

Jakie są meble w stylu angielskim? To najczęściej drewniane, pomalowane na biało, proste konstrukcje. Takie są choćby praktyczne stoliki kawowe i komody. Żaden salon nie może się też obyć bez kanapy, sofy lub foteli.

Meble wypoczynkowe w stylu angielskim, jak kanapa lub sofa (również z funkcją spania), to produkty drewniane z tekstylną tapicerką w romantyczne wzory. Najczęściej sięga się po ozdobne motywy kwiatowe lub gładkie, pastelowe obicia z tkaniny o długim włosiu. Niekiedy na powierzchni materiału stosuje się efektowne pikowanie, przywodzące nieco na myśl styl chippandale.

Dodatkowo na meblach wypoczynkowych w stylu angielskim układa się ozdobne poduszeczki, które nie tylko podnoszą komfort siedzenia, ale też stają się dodatkową dekoracją wnętrza, podobnie jak koce rzucone na kanapy, lub dywaniki, układane w pobliżu fotela, sofy lub podnóżka.

Fotel, kanapa i sofa w stylu angielskim – uniwersalny mebel do różnych wnętrz

Meble salonowe w stylu angielskim, wykonane z materiałów wysokiej jakości, idealnie wkomponowują się w pokój dzienny w całości zaaranżowany właśnie w tej tendencji. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich wykorzystać też w innych aranżacjach.

Dekoracyjne i ozdobne sofy w stylu angielskim potrafią stać się centralnym punktem dekoracyjnym wnętrz klasycznych lub oryginalnym elementem ożywiającym przestrzeń minimalistyczną. Wnoszą do nich nieco ciepła i przytulności, by można było przyjemnie spędzać czas i regenerować siły z najbliższymi w domowych czterech ścianach.

Sofa w stylu angielskim – rozważne i romantyczne wykończenie modnego salonu

Meble w stylu angielskim to bynajmniej nie konstrukcje wyłącznie do babcinych salonów. Wręcz przeciwnie.

Ze względu na wykorzystanie surowców wysokiej jakości oraz uniwersalną estetykę wciąż cieszą się wielką popularnością wśród miłośników retro i romantyków w różnym wieku. Dzięki meblom w stylu angielskim tworzy się przytulne wnętrza do wypoczynku, łączące to, co funkcjonalnie rozważne z romantyczną dekoracją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *