Miejska dżungla bynajmniej nie musi wyłącznie oznaczać nadmiaru betonu i drapaczy chmur. Obecnie bowiem nawet w miejskim zgiełku wiele osób stara się znaleźć sposób na powrót do natury. Odpowiedzią na tę potrzebę w aranżacji domowych wnętrz stał się w ostatnim czasie styl urban jungle.
Czym się wyróżnia i kiedy warto zastosować urban jungle w swoich domowych przestrzeniach? O tym wszystkim opowiemy poniżej.
Styl urban jungle a aranżacja wnętrz – cechy przestrzeni w stylu miejskiej dżungli
Styl urban jungle to niewątpliwie odkrycie ostatnich miesięcy, choć tak naprawdę nie jest to zupełnie nowy nurt. W dużej mierze przestrzenie urządzane w zgodzie z założeniami „miejskiej dżungli” opierają się bowiem na prostocie mebli minimalistycznych i skandynawskich, wykonanych z naturalnych materiałów, uzupełnionych o dodatki boho. Oprócz nich stawia się na wszechobecne motywy roślinne, a także wprowadza się do wnętrz prawdziwe rośliny.
Aranżacje urban jungle to przestrzenie wyciszające, przytulne i dekoracyjne. Najczęściej zatem styl miejskiej dżungli stosuje się przy urządzaniu salonu lub sypialni, czyli wnętrz, które przede wszystkim służą rekreacji. Naturalne surowce, tekstylia i rośliny sprawiają, że można bez większego trudu się uspokoić i zregenerować siły nadwątlone szybkim tempem życia.
Mieszkanie w stylu urban jungle – miejska dżungla a wyposażenie wnętrz do salonu
Jakie są meble w stylu urban jungle? Jeśli pragnie się urządzić salon zgodnie z zasadami miejskiej dżungli, trzeba postawić na skrajnie proste, nowoczesne komody i szafy. Najlepiej sprawdzają się produkty z surowego drewna, łączące zamknięte szuflady i półki z otwartymi płaszczyznami do ustawienia dekoracyjnych bibelotów, które budują indywidualny charakter wnętrza.
Pokój dzienny w stylu urban jungle nie może się obyć bez zestawu mebli wypoczynkowych. W centrum powinna znaleźć się wygodna tapicerowana sofa lub fotele. Zazwyczaj są to konstrukcje pokryte jednobarwną tkaniną w stonowanych barwach, dających szansę na zabawę dodatkami, w tym efektownymi poduszkami w rozmaitych kolorach i deseniach.
Obok sofy i foteli musi pojawić się wygodny stolik kawowy. Często jest to designerski mebel, zrobiony na przykład z surowego kawałka drewna, co jeszcze bardziej podkreśla naturalność przestrzeni.
Dekoracje we wnętrzach urban jungle – tekstylia i rośliny doniczkowe
Styl urban jungle to jednak nie tylko surowość i prostota nurtu minimalistycznego. Równie ważne są efektowne dodatki. Sięga się zatem po już wspomniane tekstylia – poduszki, dywaniki i zasłony. Oprócz nich na ścianach zawiesza się makramy lub etno kilimy.
Prawdziwą gwiazdą w salonie w stylu urban jungle są jednak rośliny. Wnętrze w stylu urban jungle powinno być pełne okazałych pnączy, krzewów i bylin. Równie chętnie wprowadza się kwiaty, co rośliny doniczkowe, których główną dekoracją są liście. Co ciekawe, rośliny pojawiają się nie tylko w formie naturalnych okazów flory. Chętnie dekoruje się salon fototapetami w roślinne desenie. Dzięki nim domowa dżungla staje się jeszcze bardziej bogata i ozdobna.
Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle?
Mieszkanie w stylu urban jungle to prawdziwa oaza natury w miejskiej głuszy. Rośliny i motywy roślinne, obecne we wszystkich dekoracjach, podkreślają nastrój i budują przytulność przestrzeni. Dzięki nim nawet skrajnie proste, minimalistyczne wyposażenie nabiera wyrazu i staje się bardziej przyjazne dla użytkowników, złaknionych kontaktu z przyrodą.
Jeśli zatem chcecie urządzić mieszkanie w ciekawy i oryginalny sposób, warto rozważyć właśnie ten ponadczasowy styl. Dzięki urban jungle nawet w środku zimy w Waszym salonie będzie panować piękna i zielona wiosna.