Opublikowano Dodaj komentarz

Wersalki do salonu w stylu nowoczesnym – niezbędny element wyposażenia

Wersalki do salonu w stylu nowoczesnym

W salonie koncentruje się życie rodziny. W nim się odpoczywa i spotyka z bliższymi lub dalszymi znajomymi. Aby każde spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, trzeba zadbać o wprowadzenie do tego pomieszczenia odpowiednich mebli.

Wielką popularnością cieszy się obecnie styl nowoczesny w aranżacji salonów. Jakie wersalki i sofy sprawdzą się w nim najlepiej? Nieco więcej na ten temat napiszemy poniżej.

Styl nowoczesny a kanapy do salonu – najważniejsze cechy

Tendencje nowoczesne w aranżacji wnętrz są obecnie dominującym trendem, który przekonuje zarówno szerokie grono indywidualnych użytkowników, jak i dekoratorów wnętrz.

Skąd tak duże zainteresowanie właśnie tym nurtem? Przede wszystkim wpływa na to wysoka funkcjonalność takich produktów. W przypadku mebli nowoczesnych takich, jak praktyczne wersalki do salonu, estetyka wynika bowiem w pełni właśnie z praktyczności.

Bryła mebli jest maksymalnie uproszczona. Sprowadza się ją najczęściej do podstawowych brył geometrycznych. Takie sofy do salonu często mają materiał obicia, który wyróżnia intensywny kolor. Mogą to być na przykład najmodniejsze barwy sezonu, jak choćby połączenie szarości z soczystymi odcieniami żółcieni (kolory roku firmy Pantone).

Wersalki do salonu bez i z funkcją spania

Wysoka praktyczność mebli w stylu nowoczesnym przekłada się również na kwestie użytkowania. Nowoczesne wersalki do salonu występują w dwóch wariantach. Można zdecydować się na model z funkcją spania lub nierozkładalną.

Warto dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania. Należy choćby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy z wersalki do salonu będziemy korzystać regularnie, czy ewentualnie będą na niej spać goście, którzy przyjeżdżają okazjonalnie w odwiedziny.

Wersalka z funkcją spania powinna być dość miękka i równa. A powierzchnia spania musi być na tyle duża, aby zagwarantować komfort wypoczynku. Jeśli zamierza się regularnie wykorzystywać kanapę do spania, lepiej zrezygnować z modeli ze skórzanym obiciem. Znacznie wygodniejsze stają się w takiej sytuacji sofy, w których materiał obicia nie ślizga się i pozwala wygodnie rozłożyć pościel oraz przyjemnie się wyspać.

Dla własnej wygody należy również sprawdzić metodę otwierania mebla (np. wersalka rozkładana klik-klak lub sofa z mechanizmem akordeonowym) i wybrać tę najwygodniejszą do wykorzystania w danej przestrzeni.

Dodatkowe elementy kanapy do salonu – pojemnik na pościel

Gdy szuka się minimalistycznej wersalki do salonu, trzeba również zwrócić uwagę na pojemnik na pościel. Jeśli mebel będzie służył regularnie jako dodatkowe miejsce do spania, zazwyczaj przechowuje się w nim pościel dla gości.

Taki schowek przydaje się również do ukrycia innych przedmiotów, na przykład dodatkowych kołder, poduszek lub koców. Dzięki temu wnętrze salonu staje się mniej zagracone i bardziej przestronne. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

Minimalistyczne kanapy do salonu – do jakich wnętrz warto je wprowadzić?

Nowoczesne kanapy wyróżnia skrajnie prosta forma oraz często intensywny kolor. Są to wyraziste meble, nie pozbawione jednak sporych walorów funkcjonalnych, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Tego typu wersalki do salonu sprawdzają się w wielu aranżacjach. W sposób naturalny wpisują się oczywiście w tendencje minimalistyczne i nowoczesne. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich wykorzystać również w pomieszczeniach w innych stylach.

Wygodne i praktyczne sofy nowoczesne świetnie sprawdzają się też w takich przestrzeniach, jak aranżacje klasyczne. W tradycyjnym salonie mebel dodaje nieco oryginalnego wyrazu, co przekłada się na charakter całego pomieszczenia.

Sofa minimalistyczna (z funkcją spania lub bez) może być idealnym rozwiązaniem dla wnętrza w stylu industrialnym. Łagodzi nieco jego surowość oraz wnosi do niego sporo wygody i komfortu.

Warto pamiętać o tym, że dobra aranżacja wyróżnia się spójnością. Jeśli stawia się zatem na minimalistyczne sofy do salonu, wówczas należy znaleźć inne meble wpisujące się w tę samą stylistykę i powiązane wizualnie z kanapą.

Kanapa i sofa w stylu minimalistycznym – centrum każdego salonu

Ascetyczne, zgeometryzowane sofy to meble, które pokochali użytkownicy za ich ponadczasowy design oraz wygodę. Kanapy tego typu sprawdzają się w większości modnych aranżacji, a uzupełnione o modne dodatki (np. ozdobne poduszki), potrafią stać się funkcjonalnym i estetycznym centrum każdego nowoczesnego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *