Stoliki kawowe drewniane – jak zaaranżować kącik do wypoczynku w salonie?

stoliki kawowe drewniane

Salon jest jedną z najważniejszych części domu. Spotykają się w nim domownicy. Służy do relaksu w pojedynkę lub przyjmowania gości. To reprezentacyjna przestrzeń, która musi dobrze się prezentować i być naprawdę wygodna.

W jej centrum najczęściej znajdują się sofy i fotele, a także nieodzowne stoliki. Mogą to być na przykład praktyczne stoliki kawowe drewniane do salonu. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie i o czym trzeba pamiętać, jeśli chce się stworzyć idealną strefę wypoczynku?

Sofa i stoliki drewniane do salonu – jak stworzyć duet perfekcyjny foteli i stolików kawowych?

Nie da się kupić stolika kawowego, nie dopasowując go do sofy lub foteli w salonie. Mają one tworzyć trwały zespół nie tylko pod względem wizualnym, choć to także ma wielkie znaczenie dla spójności estetycznej całego pomieszczenia.

Trzeba koniecznie brać pod uwagę również proporcje, które mają mieć choćby nowoczesne stoliki kawowe drewniane. Pozwala to zbudować funkcjonalną, praktyczną i stylową przestrzeń, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Jakie powinny mieć wymiary nowoczesne stoliki kawowe drewniane i metalowe?

Metalowe lub drewniane stoliki kawowe pozostają w ścisłym związku z pozostałymi meblami w przestrzeni wypoczynkowej w salonie. Planując tę część mieszkania lub domu, trzeba zatem skoncentrować się nie tylko na wyglądzie poszczególnych elementów oraz tworzeniu spójnej stylizacji. Należy również dopasować proporcje wszystkich mebli.

Jakie zatem mają być wymiary stolika kawowego? Wszystko zależy oczywiście od konkretnego wnętrza. Istnieje jednak kilka, podstawowych zasad, pozwalających zachować funkcjonalność przestrzeni. Najważniejsza jest wielkość blatu. Szerokość produktów takich, jak drewniane lub metalowe stoliki, nie może przekraczać 2/3 długości całej sofy do salonu. Ważne są także dystanse pomiędzy krawędzią blatu stolika lub ławy a kanapą – mają one wynosić około 45 centymetrów.

Stolik kawowy drewniany, metalowy lub z tworzywa do salonu powinien mieć wysokość około 50 centymetrów. Jego blat ma się znajdować mniej więcej na tej samej wysokości, co siedziska foteli i kanapy. Kształt jest kwestią drugorzędną, wpisującą się w charakter danej przestrzeni. Można wybrać nowoczesny stolik okrągły lub kwadratowy albo postawić na praktyczne i solidne ławy z litego drewna lub metalu.

Wybór stolików kawowych do salonu – drewniane czy metalowe?

Oprócz kwestii wielkości warto zastanowić się nad tym, z czego powinien być wykonany stolik do salonu. Wiele zależy oczywiście od pozostałych elementów wyposażenia, które znajdują się w pomieszczeniu.

Miłośnicy stylu klasycznego najczęściej stawiają na drewniane stoliki kawowe o prostej formie. Wiele mebli wykonuje się nawet z litego drewna drzew rodzimych lub egzotycznych.

Nowoczesny design chętnie stawia na konstrukcje metalowe lub z tworzyw sztucznych. Mają one zazwyczaj prostą, zgeometryzowaną formę, a ich kolor oscyluje w przestrzeni barw neutralnych – czerni, bieli i szarości, czasami tylko przełamanych jednym, zdecydowanym akcentem barwnym.

Niezmiernie popularne w obecnym sezonie stały się stoliki metalowe z elementami szklanymi lub marmurowymi. Wpisują się one we wnętrza w stylu art déco.

Nowoczesne meble a wygodny salon – wielofunkcyjne stoliki kawowe w modnym wnętrzu

Gdy wybiera się stolik kawowy lub ławy do modnych i komfortowych wnętrz, trzeba zastanowić się nad tym, do czego chcemy je wykorzystywać w ramach danego pomieszczenia. Można bowiem znaleźć meble takie, jak ława lub stolik kawowy, które spełniają znacznie więcej ról w modnym wnętrzu niż tylko bycie miejscem do odkładania rozmaitych przedmiotów.

Mebel można bowiem wykorzystywać do różnych funkcji. Niektóre modele wyposaża się w praktyczne półki na czasopisma lub inne drobiazgi. Część stolików natomiast może zastąpić praktyczne, dodatkowe siedzisko.

Wybór stolików kawowych – jak dopasować idealne rozwiązania do różnych salonów?

Odpowiednie materiały, kształt i styl mebli pozwalają znaleźć idealne rozwiązanie do każdego salonu. Design stolików ściśle wiąże się z innymi elementami wykorzystanymi w ramach pomieszczenia. Meble wykonane z litego drewna, metalu lub kamienia pozwalają ciekawie i praktycznie zaaranżować każdą przestrzeń.

Dzięki temu tworzy się idealne warunki do wypoczynku i relaksu. W tym przypadku mały stolik potrafi zrobić naprawdę wielką różnicę – zwłaszcza gdy zadbamy o to, żeby był perfekcyjnie dopasowany do potrzeb salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *