Krzesła obrotowe biurowe – jak wybrać najlepsze?

Krzesła obrotowe biurowe - jak wybrać najlepsze?

Praca przy biurku teoretycznie nie wymaga od nas wielkiej tężyzny fizycznej. Mimo to należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, aby zachować dobre zdrowie. Podstawą jest przede wszystkim właściwie dopasowane krzesło biurowe, na którym jesteśmy w stanie wygodnie usiąść i skupić się na pracy, bez obaw o nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Jak wybrać najlepsze krzesło biurowe obrotowe? Co należy brać pod uwagę, aby mieć pewność, że wyposażenie sprawdzi się optymalnie? Kilka praktycznych porad podamy poniżej.

Krzesła obrotowe biurowe – mebel podstawowy dla każdego miejsca pracy

Bez względu na to, czy pracujemy w domu, czy w biurze, krzesło biurowe jest typem wyposażenia, bez którego naprawdę nie można się obyć.

Dlaczego? Skoro w pozycji siedzącej mamy spędzać wiele godziny na rozmaitych obowiązkach, musimy zadbać o to, żeby zapewnić sobie optymalny komfort. W dużej mierze wpływa na niego właśnie fotel obrotowy lub stacjonarny do biura. Jeśli krzesło będzie nieodpowiednie, szybko, dotkliwie to odczujemy. Pojawią się bóle kręgosłupa, drętwienie kończyn. Oprócz tego może wystąpić spadek koncentracji, problemy ze snem oraz bóle głowy. A to wszystko nie dość, że nie sprzyja pracy za biurkiem, to ma też negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Z tych wszystkich względów należy mądrze wybrać krzesła biurowe, które będą w pełni odpowiadać naszym potrzebom oraz specyfice wykonywanej pracy. Jaki fotel do biurka sprawdzi się najlepiej?

Wygodne fotele do biurka – jak wybrać ideał?

Fotele biurowe należy dobierać do indywidualnych preferencji użytkowników. Niejeden producent oferuje szeroki wybór modeli krzeseł do biura, które nadają się do stosowania w różnych przestrzeniach.

Pamiętajmy bowiem, że krzesła do biura muszą nie tylko odpowiadać potrzebom osoby siedzącej, ale także specyfice pracy. Nieco inne modele sprawdzają się w ciasnych wnętrzach, w których fotel cały czas znajduje się w jednym miejscu, niż w biurach, gdzie tego typu wyposażenie musi być mobilne.

Jak zatem wybrać idealne krzesła biurowe? Postawić na fotele obrotowe czy raczej stacjonarne? W dużej mierze zależy to od potrzeb, choć istnieje kilka podstawowych cech, którymi powinien wyróżniać się każdy porządny fotel biurowy obrotowy lub stacjonarny.

Ergonomiczne krzesła biurowe, czyli profilowanie, zagłówek i podłokietniki jako wsparcie dla kręgosłupa

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, obrotowe krzesła przede wszystkim mają stanowić bezpieczne miejsce do siedzenia, spełniające szereg standardów.

Podstawą jest oczywiście wybór fotela, który ma odpowiednio wyprofilowany zaplecek, zwłaszcza część przylegającą do odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zapewnia to stabilną podporę dla całego ciała i odciąża plecy. Dzięki temu zmniejsza się znacznie dyskomfort przy długofalowym siedzeniu w jednej pozycji.

Jeśli chcemy znaleźć wygodny i bezpieczny dla zdrowia (a zwłaszcza kręgosłupa) fotel, warto postawić na model wyposażony w podłokietniki i regulowany zagłówek. Dzięki tym elementom jeszcze bardziej odciąża się kręgosłup, co minimalizuje dolegliwości bólowe wynikające z wielogodzinnej pracy.

Wygodny fotel do biura – funkcjonalne krzesło biurowe obrotowe

Praktyczne krzesła biurowe powinna również wyróżniać wysoka ergonomia. Muszą być w pełni dopasowane do potrzeb danego użytkownika. Stąd ciekawym rozwiązaniem są modele pozwalające na regulowanie poszczególnych elementów, na przykład wysokości samego fotela oraz kąta nachylenia zagłówka.

Należy również dopasować fotele biurowe do wysokości blatów, aby zapewnić jak największą funkcjonalność przestrzeni i wygodę korzystania z niej. Krzesła, wyposażone w podłokietniki, muszą łatwo chować się pod biurkiem, aby niepotrzebnie nie zajmować przestrzeni.

W biurach, w których niezbędne jest częste przemieszczanie mebli, warto postawić na fotele obrotowe. Fotele krzesła i fotele biurowe na kółkach pozwalają na szybkie i bezproblemowe przesuwanie wyposażenia w odpowiednie miejsce.

Można spotkać się z modelami o zróżnicowanej konstrukcji. Jeśli potrzebujemy znaleźć stabilne i komfortowe krzesło biurowe obrotowe, warto zdecydować się na rozwiązanie wyposażone w przynajmniej pięć kółek.

Fotel biurowy i krzesło obrotowe tapicerowane – dodatkowe parametry

Co jeszcze powinno wyróżniać dobre krzesło obrotowe biurowe? Ważne są oczywiście kwestie typowo techniczne, jak choćby jakość wykonania i materiały, z których wyposażenie zostało zrobione.

Warto stawiać na modele z solidnych tworzyw, na przykład metalu lub polipropylenu, z których tworzy się cały stelaż oraz podłokietniki. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie elementy ruchome oraz służące do regulacji poszczególnych części fotela.

Równie istotna jest materiał obiciowy, którym pokrywa się krzesło obrotowe, a zwłaszcza oparcia i siedziska. Najlepiej sprawdzają się tkaniny syntetyczne o gęstym i drobnym splocie. Łatwo je oczyścić, są odporne na przetarcia lub zaciągnięcie. Siedziska występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo wpasować je w estetykę każdego biura.

Komfortowe i nowoczesne meble do biura, takie jak fotel obrotowy tapicerowany, są każdego dnia intensywnie eksploatowane. Aby wytrwały w optymalnej formie przez dłuższy czas, muszą zatem być naprawdę solidne.

Ergonomiczne i zdrowe dla kręgosłupa nowoczesne fotele – optymalnie wyposażone biuro

Krzesła do biura muszą gwarantować wygodę i komfort pracy, dzięki właściwej konstrukcji oraz możliwości regulacji poszczególnych elementów. Powinny również być proste w utrzymaniu czystości i trwałe, aby sprawdzały się w codziennej pracy oraz stanowiły estetyczną wizytówkę przestrzeni biurowej.

A czy Wy już znaleźliście idealne meble tapicerowane do pracy do Waszych biur lub domowych gabinetów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *